Логотип журнала "Провизор"
Вікторов Олексій Павлович (1945 – 2011)


Вікторов Олексій Павлович (1945 – 2011)


27 квітня 2011 року на 66 році пішов з життя Олексій Павлович Вікторов –доктор медичних наук, професор, відомий вчений-фармаколог.

Вікторов Олексій Павлович народився 3 травня 1945 р., закінчив педіатрічний факультет Київського медичного інституту ім. О. О. Богомольця у 1969 р., з 1972 р. по 1996 рік, після навчання в очній аспірантурі при кафедрі фармакології Київського медичного інституту працював асистентом, доцентом кафедри фармакології, а 1982 р. заснував курс клінічної фармакології. У період з 1973 по 1996 рр. працював заступником декана та деканом по роботі з іноземними студентами. У 1992–1993 рр. був заступником начальника Головного управління навчальних закладів, кадрів і науки МОЗ України (зав. відділом науки). З 1995 року до останнього часу працював завідувачем відділу клінічної фармакології ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска». У 1992–1995 рр. – заступник Голови Фармакологічного комітету МОЗ України, з 1996 по 1999 рр. – керівник Центру побічної дії ліків Фармакологічного комітету МОЗ України, з 1999 по 2008 рр. – завідувач відділу фармакологічного нагляду Державного фармакологічного центру МОЗ України. З 2009 р. консультант Управління післяреєстраційного нагляду лікарських засобів Державного експертного центру МОЗ України.

Життя та діяльність Олексія Павловича тісно пов’язані з розвитком вітчизняної фармакології та клінічної фармакології. О. П. Вікторов був відомим в Україні та за її межами вченим, який зробив суттєвий внесок у розвиток експериментальної педіатричної фармакології. Проф. Вікторов був одним із фундаторів створення ДЕЦ МОЗ України та засновником системи контролю за безпекою ліків при їх медичному застосуванні в нашій молодій державі. О. П. Вікторов входив до складу укладачів І Національної фармакопеї України, Державного формуляру лікарських засобів, був співредактором та співавтором відомого довідникового видання «Компендіум».

У ННЦ «Інститут кардіології ім. акад. М. Д. Стражеска» АМН України за час його діяльності завідувачем відділу клінічної фармакології з лабораторією функціональної діагностики він очолив такий напрямок, як вивчення небажаних побічних реакцій серцево-судинних та нестероїдних протизапальних лікарських засобів при їх медичному застосуванні в Україні. Під керівництвом О. П. Вікторова були виконані чотири кандидатські та дві докторські дисертації.

О. П. Вікторов –автор понад 700 наукових праць, у тому числі більше 30 монографій, настанов, довідників, підручників для медичних та фармацевтичних вузів, керівництв для лікарів, фармацевтів, студентів. За участі О. П. Вікторова отримано 5 патентів та 11 авторських свідоцтв.О. П. Вікторов користувався заслуженим авторитетом у наукових колах України та СНД, він був членом ряду Вчених та Специалізованих Рад, медичних асоціацій та товариств, редколегій ряду Українських медичних журналів, головним редактором створеного за його участю журналу «Раціональна фармакотерапія».

Прощаючись з Олексієм Павловичем, яскравою творчою особистістю, знаним вченим та фахівцем, принциповою та доброзичливою людиною, ми з сумом відчуваємо непоправність втрати, але пам’ять про нього назавжди залишиться в наших серцях.

Співробітники Державного експертного центру МОЗ, друзі, колеги

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2022Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика