Логотип журнала "Провизор"
Моральність у роботі фармацевтичних працівників
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют

Моральність у роботі фармацевтичних працівників

Моральність у роботі фармацевтичних працівників повинна бути на першому місті, а проблема етичного просування фармацевтичної продукції на вітчизняному ринку є дуже серйозною, бо за нею стоїть здоров’я наших пацієнтів. Про це розповів заступник Міністра охорони здоров’я Митник Зіновій Миколайович на прес-конференції «Презентація Правил належної промоції фармацевтичними компаніями лікарських засобів професіоналам охорони здоров’я».

«На жаль, треба констатувати, що є випадки, коли діяльність фармацевтики та аптечних установ направлена на отримання прибутків», — зауважив заступник Міністра. Він вважає, що у цьому є порушення моральності та етики, тому зараз настав час до внесення змін до Закону про рекламу, які б регламентували роботу фармкомпаній, і були б направлені на збереження здоров’я населення.

З. Митник підкреслив, що етичному просуванню фармпродукції необхідно приділяти особливу увагу, оскільки наразі на фармринку існує загроза використання фальсифікатів. Він продемонстрував присутнім перший, «сигнальний» примірник Довідника фальсифікованих виробів України. Заступник Міністра приділив особливу увагу ролі громадських організацій при контролі за роботою фармацевтичної громадськості, за неетичністю поведінки фармвиробників.

Учасники заходу повідомили, що робоча група, заснована за ініціативи громадських організацій при Державній службі лікарських засобів і виробів медичного призначення (далі — Держслужба), завершила розробку «Правил належної промоції фармацевтичними компаніями лікарських засобів професіоналам охорони здоров’я» у січні 2008 року. Ці Правила розроблялися під егідою Держслужби за сприяння Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), Асоціації виробників інноваційних ліків (АПРАД), Всеукраїнської ради захисту прав споживачів та інших громадських професійних організацій України.

Основною метою впровадження Правил є поліпшення здоров’я населення шляхом забезпечення доступу до ефективних, безпечних і якісних ліків за прийнятними цінами, а також їх раціональне використання. Правила встановлюватимуть норми просування виробів на фармринку України. Під час їх розробки використовувався Європейський досвід. Правила носитимуть добровільний характер. Компанії, які підтримують цю ініціативу, підпишуть Меморандум про приєднання.

Заступник Міністра проінформував, що регулюючим органом по впровадженню Правил стане Громадська Рада під егідою Держслужби. Рада буде розглядати повідомлення про неетичну поведінку фармкомпаній на ринку щодо просування продукції.


© Провизор 1998–2022Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика