Логотип журнала "Провизор"
У рекламі ліків з’явиться попередження щодо самолікування
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют


У рекламі ліків з’явиться попередження щодо самолікування

19 Квітня 2011 р. Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до статті 21 Закону “Про рекламу” (щодо супроводження реклами лікарських засобів попередженням про загрозу самолікування).

«Високий рівень недовіри до вітчизняних закладів охорони здоров’я, що склався в населення через недофінаснування українських лікарень, стимулював таке небезпечне для здоров’я населення явище як самолікування. З одного боку, самолікування існує, відколи людство дізналося про лікувальні особливості різних препаратів і навчилося їх використовувати. І викорінити його як явище неможливо, а в окремих випадках і недоцільно. Але, з іншого, з розвитком фармакології дія ліків стає сильнішою, а відповідно, менш прогнозованими видаються їх побічні ефекти.

Українці практикують самолікування втричі частіше, ніж візити до лікаря. І, до того ж, активно застосовують сильні ліки при перших, як правило, незначних симптомах, намагаючись якомога швидше покінчити з хворобою. В тому числі, безконтрольно вживаються антибіотики, гормональні, серцево-судинні, інші засоби. Ліки застосовуються, не зважаючи на їх побічні ефекти, а симптоми хвороб недооцінюються. Як наслідок, у частини людей встановлюється залежність від тих чи інших препаратів від передозування чи безконтрольного їх прийняття. І найголовніше – щороку в Україні фіксується до 40 тис. повідомлень про неправильне застосування ліків, що призвели до різних побічних ефектів, і серед них, – близько 100 смертельних випадків», – йдеться у пояснювальній записці депутатів О.О. Зарубінського та О.О. Шепелева до прийнятого закону.

Законом доповнено частину четверту статті 21 Закону “Про рекламу” положенням, згідно з яким реклама лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації має містити текст попередження такого змісту: «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я», який займає не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Документ був зареєстрований у Парламенті під № 4708.

За матеріалами http://www.rada.gov.ua

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика