Логотип журнала "Провизор"
У Харкові презентовано перший в Україні регіональний формуляр лікарських засобів
Другие статьи из раздела: События
Статья
№ 15'2011 Охота за инвестором
№ 15'2011 ГЛАВНОЕ СОБЫТИЕ ФАРМАЦЕВТИЧЕСКОЙ ОТРАСЛИ — МЕЖДУНАРОДНЫЙ ФОРУМ ФАРМАЦЕВТИЧЕСКОЙ ИНДУСТРИИ PHARMCOMPLEX–2011
№ 14'2011 Искусство торговой войны
№ 13'2011 Аптека VS Производитель без секундантов
№ 13'2011 Инновации в окопах
№ 12'2011 Ее Величество Фармация
№ 11'2011 Участники Второго всеукраинского конкурса рисунка среди детей с сахарным диабетом отпраздновали победу на площади Независимости
№ 11'2011 УКРАИНСКАЯ ШКОЛА ЭНДОКРИНОЛОГИИ: ПАЦИЕНТ - ВНИМАНИЯ
№ 11'2011 ВОЗ против фальши
№ 10'2011 Международный форум фармацевтической индустрии


У Харкові презентовано перший в Україні регіональний формуляр лікарських засобів

4 березня 2011 року у Харкові було презентовано перший регіональний формуляр лікарських засобів в Україні.
Раніше «Провізор» вже торкався теми впровадження формулярної системи, в одному з номерів було також опубліковано формуляр ЛПУ з надання невідкладної медичної допомоги. Основним принципом формулярної системи є використання лікарських засобів з доведеною ефективністю їх дії при певному патологічному процесі. Досвід багатьох країн свідчить про те, що впровадження формулярної системи у практику роботи закладів охорони здоров’я дозволяє економно використовувати кошти, що витрачаються на фармакотерапію. Якою буде формулярна система України нам ще тільки належить дізнатись у результаті заявленої реалізації урядової концепції управління якістю медичної допомоги, передбаченої на 2008–2012 роки, а поки що в Харкові відбулася презентація першого регіонального формуляра, як було заявлено авторами

Презентація регіонального формуляра – колективної праці фахівців закладів охорони здоров’я міста Харкова та області, провідних позаштатних спеціалістів Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА) — пройшла в рамках розширеної колегії з питань охорони здоров’я ХОДА, що проходила на базі Обласної клінічної лікарні. Захід відбувся під головуванням Ігоря Шурми, заступника голови ХОДА з соціальних питань, та Олександра Галацана, керівника головного управління охорони здоров’я ХОДА, за участю головних лікарів ЛПУ міста та області, провідних фахівців медичного університету, ХМАПО, в присутності журналістів СМІ, в тому числі і «Провізора».

Ігор Шурма

Виходу цього формуляру керівництво обласного управління охорони здоров’я приділило велику увагу, адже за словами одного зі співавторів праці Ігоря Шурми, цей документ надасть можливість впорядкувати призначення та замовлення ліків закладами охорони здоров’я області:

«В сучасних умовах реформування української медицини необхідно раціонально підходити до використання державних коштів. Кожен головний лікар повинен вчитися бути добрим менеджером, вміти організувати надання вчасної та кваліфікованої допомоги громадянам. Зараз держава не має достатньо коштів на фінансування медицини у повному обсязі. Ми прагнемо мати зворотній зв’язок з вами (головними лікарями), щоб своєчасно акумулювати кошти по важливих напрямках, не розпорошуючи їх просто по окремих лікарнях, а поетапно вирішуючи певні проблеми медицини на рівні всієї області. Так, нещодавно було закуплено та передано в районні лікарні прилади для мамографії та інше устаткування, ініційовано програму з безкоштовного надання медичної допомоги ветеранам хворим на аденому передміхурової залози тощо».

І. Шурма зазначив, що керівництво ХОДА взяло курс на активне впровадження реформування системи охорони здоров’я області в рамках всеукраїнської медичної реформи згідно з програмою президента В.Ф. Януковича, яка передбачає створення госпітальних округів на базі ЦРЛ, повне оновлення районних лікарень, які отримають статус таких центрів. Одним з напрямків впорядкування є процедура закупівлі та призначення ліків в ЛПУ області, в чому має допомогти презентований формуляру, – відмітив І. Шурма.

Алла Кабачна

Одним з авторів формуляру виступила Алла Кабачна, д–р фарм. наук, проф. ХМАПО. Професор А. Кабачна презентувала аудиторії формуляр, який складається з алфавітного покажчика МНН ліків, що входять також у Державний формуляр ЛЗ, а також алфавітного покажчика торгових назв, визначених за результатами аналізу умов виробництва ЛЗ на заводах-виробниках, що повинні відповідати умовам GMP. А. Кабачна також зазначила, що відповідно до положень про регіональний формуляр ЛЗ (наказ МОЗ України від 22.07.2009 р. № 529), цей перелік застосовується при призначенні, розподіленні, закупівлі та використанні ЛЗ у закладах охорони здоров’я державної та комунальної власності. Основою регіонального формуляру є Державний формуляру ЛЗ та локальні формуляри закладів охорони здоров’я міста та області. Регіональний формуляр ЛЗ повинен переглядатися формулярним комітетом головного управління охорони здоров’я не рідше ніж один раз на рік.

Прес-служба журналу «Провізор»

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика