Логотип журнала "Провизор"
Держкомпідприємництво пропонує зробити мінімальну площу аптеки 79м<span class="sup">2</span> та заборонити видавати ліцензії на аптечні кіоски
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют


Держкомпідприємництво пропонує зробити мінімальну площу аптеки 79м2 та заборонити видавати ліцензії на аптечні кіоски

Держкомпідприємництво разом із ринком підготували низку пропозицій з упорядкування фармацевтичного ринку України. Про це у своєму блозі написав голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський. «Ми працюємо в межах Копенгагенської декларації 1994 року, яка визначає єдині для всіх принципи фармацевтичної практики. Наведення ладу на фармринку — це одне з питань дерегуляції. Воно напряму зачіпає інтереси великої кількості людей», — підкреслив Михайло Бродський.

Одна з пропозицій стосується площі приміщення, в якому може розташовуватися аптека. Так, розглядається можливість повернення до будівельних норм 2001 року. За ними площа аптеки, в який повинні бути торговий зал, приміщення для збереження медикаментів та службово-виробничі приміщення, не могла бути меншою 79 метрів. При меншій площі в аптеці немає можливості забезпечити зберігання препаратів та надавати якісне обслуговування споживачам.

«Нинішнє положення щодо мінімальної площі аптек в 50 кв. м було пролобійовано і проведено одним з колишніх заступників міністра охорони здоров’я, пов’язаним із фармацевтичними мережами. Більша частина аптек зараз має площу від 50 до 60 метрів», — написав Михайло Бродський.

Також пропонується заборонити видавати ліцензії на аптечні кіоски та законодавчо обмежити кількість аптек для однієї юридичної особи 18-ма. Голова Держкомпідприємництва наводить приклад, що у Німеччині одній юридичній особі заборонено мати більше 5 аптек.

Крім того, розглядається можливість заборонити оптовим компаніям продавати медикаменти зі складу кінцевим споживачам. Такий захід пропонується вжити для недопущення утворення тіньового ринку.

Довідка: Копенгагенська Декларація була ухвалена 31 травня 1994 року на Європейському форумі фармацевтичних громад. Вона покладена в основу законодавства всіх європейських країн членів ЄС. Її основні положення:
ліки не є звичайним товаром;
фармацевт здійснює контроль за якістю ліків, керуючись у своїй діяльності чіткими професійними та етичними правилами;
визначення «аптека» стосується тільки тих установ, які відповідають цьому поняттю;
фармацевт є єдиним спеціалістом з відповідною кваліфікацією, необхідною для ухвалення рішень по допущенню лікарських препаратів на ринок.

За матеріалами: http://www.dkrp.gov.ua

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика