Логотип журнала "Провизор"
Українці стурбовані зростанням цін на ліки


Українці стурбовані зростанням цін на ліки

Переважну більшість українців (92,1 %) турбує зростання цін на ліки останнім часом. Не хвилює ця проблема лише 4,4 % респондентів, а 3,5 % — важко відповісти на це запитання. Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна у вересні.

Під час опитування виявлено, що більше половини українців (53,7 %) час від часу купують ліки. Близько третини (33,2 %) купують ліки постійно, а кожен десятий респондент (10,2 %) заявив, що не купує їх практично ніколи. Важко відповісти на це запитання 2,9 % опитаних.

Згідно з даними опитування майже половина громадян України (45,4 %) при придбанні ліків керуються порадою лікаря. Більше третини (38,2 %) покладаються на особистий досвід, а кожен десятий (11,6 %) — на пораду аптекаря. Порадою знайомих керуються при придбанні ліків 6,4 % респондентів, майже стільки ж (6,2 %) — ціною препарату, а 3,2 % при купівлі лікарських препаратів орієнтуються на рекламу. Не купують лікарські препарати 4,8 % опитаних, а 2,7 % — важко відповісти на це запитання.

Переважна більшість українців (89,3 %) вважають, що слід ввести державний контроль над цінами на ліки. Протилежної думки дотримуються 6,3 % опитаних, а 4,4 % — важко відповісти на це запитання.

Більше половини українців (56,7 %) вважають, що в нашій країні поширена проблема незаконного продажу в аптеках наркотичних і психотропних препаратів. Із них 30,3 % вважають, що ця проблема «скоріше поширена», 26,4 % — «дуже поширена». Не вважають проблему поширеною 18,6 % опитаних. Із них 10,0 % обрали варіант відповіді «скоріше не поширена», 8,6 % — «точно не поширена». При цьому кожному четвертому респонденту (24,7 %) важко відповісти на це запитання.

Так само, згідно з дослідженням, переважну більшість громадян України (88,4 %) турбує проблема фальсифікації лікарських препаратів. Не турбує — лише 5,7 % опитаних, і майже стільком же респондентам (5,9 %) важко відповісти на це запитання.

За матеріалами: health.unian.net

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика