Логотип журнала "Провизор"
Восени лікарям заборонять виписувати «фірмові» назви ліків
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют


Восени лікарям заборонять виписувати «фірмові» назви ліків

Міністерство охорони здоров’я України планує з 1 вересня зобов’язати медиків вказувати в рецептах міжнародні непатентовані назви лікарських препаратів замість запатентованих.
Про це в ефірі телеканалу ТВі повідомив міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник.
Міністр визнав існування корупційних схем у галузі, зокрема, і з боку фармацевтів, які зацікавлюють лікарів виписувати рецепти тільки на певні медпрепарати.
«З 1 вересня ми будемо запроваджувати призначення рецептурних медикаментів, які будуть виписуватися по непатентованій назві. Ми не дамо цим самим робити ставку на один препарат однієї фірми», — сказав З. Митник.
Раніше в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня» Митник пояснив, що Міністерство охорони здоров’я хоче домогтися, щоб у рецепті вказувалася міжнародна непатентована назва препарату, щоб пацієнтові не нав’язували препарат якоїсь однієї фірми. На думку Митника, тоді пацієнтові в аптеці пропонуватимуть 10–12 виробників потрібного йому препарату і він матиме вибір.
Також міністр повідомив про два законопроекти, що найближчим часом подаються на розгляд Кабінету Міністрів. Перший стосується реклами ліків. «Реклама медикаментів відіграє негативну роль. Ми подаємо законопроект, в якому пропонуємо заборонити рекламу ліків на телебаченні», — сказав очільник МОЗ. 
Міністерство охорони здоров’я також підготувало проект закону «Про загальнодержавне обов’язкове страхування ». «Ми маємо порозуміння з комітетом Верховної Ради з охорони здоров’я. Законопроект адаптований до українських умов. Ми вважаємо, що має бути фонд державний, і мають бути обов’язкові платежі з боку працедавців. Ми не заперечуємо роботу приватних компаній, тобто добровільного страхування. Воно може бути паралельним. Таким чином ми забезпечимо мінімальний гарантований рівень надання медичної допомоги всьому населенню. Далі, вже підзаконними актами, буде передбачено інші механізми: відрахування платежів, створення фонду, який буде платити за пенсіонерів, за соціально незахищених людей. Це вже другий етап», — повідомив З. Митник.
Глава міністерства розраховує, що парламент схвалить цей законопроект восени. «На осінній сесії закон міг би бути прийнятий хоча б у першому читанні. Загалом його впровадження має відбутися протягом півтора року, а саме — прийняття підзаконних актів, напрацювання механізмів», — додав пан Митник.
Міністр також повідомив, що держава підтримуватиме виробника вітчизняної медичної техніки. «Працюємо над державним замовленням з виробництва якісної вітчизняної медтехніки, яка зможе конкурувати з іноземною», — повідомив він.
Оцінюючи стан справ у підзвітній галузі, міністр охорони здоров’я висловив стурбованість фактами «неефективного використання технічних засобів, споруд, кадрів». «Ми повинні це оптимізувати. Але будьяка реформа потребує досить великого проміжку часу і грошей», — заявив міністр.
За матеріалами:health.unian.net; ukranews.com

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика