Логотип журнала "Провизор"
Соціальні ініціативи компанії Санофі-Авентіс: програма Діабет. Допоможемо разом
Другие статьи из раздела: Компании и их продукция
Статья
№ 9`2015 Как выбрать бюстгальтер для кормления?
№ 06'2013 Контактные линзы при астигматизме
№ 14'2011 УГОЛЬ
№ 11'2011 Изучение потребительских и клинических свойств отбеливающей зубной пасты из натуральных компонентов
№ 10'2011 ЦИСТИТ? ПИПЕМИДИН-РЕШЕНИЕ ПРОБЛЕМЫ
№ 09'2011 ЧБД — не приговор
№ 08'2011 Наномедицина и нанофармакология: инновационные технологии в Украину
№ 08'2011 ГЕПАРСИЛ МОЩНАЯ ЗАЩИТА ДЛЯ ПЕЧЕНИИ НЕ ТОЛЬКО...
№ 07'2011 Здоровье и радость движения
№ 07'2011 Мужские достоинства, или Особенности гендерной анатомии


Соціальні ініціативи компанії Санофі-Авентіс:
програма «Діабет. Допоможемо разом»

Кожні десять секунд у світі гине один пацієнт від причини, пов’язаної із цукровим діабетом…
«Diabetes Atlas» 3-rd ed. IDF, 2006

Жан-Поль Шоєр,
генеральний директор
санофі-авентіс в Україні

Ю.В. Сороколат, начальник управління
охорони здоров’я Харківської міської ради

Підтримання активної життєвої позиції та покращення якості життя хворих на цукровий діабет (ЦД) є одним з найважливіших завдань медичної галузі сьогодення. Адже «хвороба XXI століття » набирає обертів у всьому світі, і Україна теж не стала виключенням. Так, за даними МОЗ України, станом на 1 січня 2009 року в Україні зареєстровано понад 1 мільйон хворих на ЦД, що складає 2,4 % чисельності населення, а кількість людей з недіагностованою патологією перевищує офіційну статистику в 3– 4 рази. Останніми роками невпинно збільшується кількість хворих дітей, особливо віком до п’яти років, які потребують лікування препаратами інсуліну.

Поєднуючи європейський досвід медичного обслуговування та стандарти соціальної відповідальністі ЄС, у партнерстві з Асоціацією дитячих ендокринологів України, кафедрою діабетології НМАПО ім. П. Л. Шупика та Українською діабетичною федерацією, компанія санофі-авентіс започаткувала проект «Школи самоконтролю цукрового діабету» в рамках презентації програми «Діабет. Допоможемо разом», метою якого є створення стандартизованої системи навчання хворих на цукровий діабет в Україні.

1 Постанова КМУ «Про затвердження Державної цільової програми «Цукровий діабет» на 2009–2013 роки ». — Прим. ред.

Як зазначає Жан-Поль Шоєр, генеральний директор санофі-авентіс в Україні: «Школи самоконтролю — це один із ключових проектів нашої програми «Діабет. Допоможемо разом». Самоконтроль — важлива складова діалогу між пацієнтом та лікарем, без якої будь-яке лікування втрачатиме свою ефективність. Саме тому ми надаємо людям з діабетом ефективний інструментарій, який дозволить їм самостійно регулювати харчування, фізичні навантаження тощо, а значить, ефективно контролювати захворювання і тим самим значно покращувати якість свого життя».

Одна з таких шкіл була презентована в м. Харкові 27 травня 2010 року. Треба зазначити, що харківська школа самоконтролю охопить увагою як дорослих, так і маленьких пацієнтів. На презентації були присутні дорослі пацієнти з ЦД, діти, хворі на ЦД, та їх батьки, лікарі профільних закладів міста, адміністрація обласного та міського управління охорони здоров’я, представники компанії санофіавентіс та ЗМІ.

Сороколат Юрій Володимирович підкреслив важливість вирішення проблеми цукрового діабету в Україні та зокрема в Харківській області, адже у самому Харкові тільки офіційно зареєстровано близько 42 тисяч хворих на ЦД, з яких понад 7 тисяч знаходяться безпосередньо на інсуліні.

— Цукровий діабет — це хвороба, з якою треба навчитися жити, і саме проект «Школи самоконтролю цукрового діабету» надасть пацієнтам можливість набути необхідних для цього навичок, — зауважив Ю. В. Сороколат. На сьогодні складено реєстр хворих на ЦД, і в поточному році з держбюджету виділено понад 16 млн грн. на місто Харків (з них 5 млн грн. на закупівлю інсулінів та засобів самоконтролю) і понад 12 млн грн. на Харківську область у рамках державної програми з діабету. Він подякував компанії санофі-авентіс за ефективну організацію та взаємодію з органами управління охорони здоров’я області.

Марк Відмер представив глобальну стратегію санофі-авентіс з пошуку та створення нових інноваційних препаратів для лікування ЦД2 .

— Компанія санофі-авентіс приділяє увагу не тільки впровадженню інновацій, але й навчанню самоконтролю як лікарів, так і пацієнтів в усьому світі. Саме на навчання «правильному» життю із цукровим діабетом направлені подібні школи, — зазначив Марк Відмер. Цього року ми розпочали програму «Діабет. Допоможемо разом» в Україні. Ця програма ставить за мету підвищення якості життя дорослих та дітей, хворих на ЦД, шляхом об’єднання зусиль санофіавентіс, МОЗ України, профільних ендокринологічних закладів різного рівня та громадських організацій. «Школи самоконтролю» — це один із ключових проектів нашої програми «Діабет. Допоможемо разом».


О.В. Петраньова,медичний директор компанії санофі-авентіс

Вручення глюкометрів дітям

В.Д. Очеретенко, голова Української діабетичної федерації

— Компанія санофі-авентіс приділяє увагу не тільки впровадженню інновацій, але й навчанню самоконтролю як лікарів, так і пацієнтів в усьому світі. Саме на навчання «правильному» життю із цукровим діабетом направлені подібні школи, — зазначив Марк Відмер. Цього року ми розпочали програму «Діабет. Допоможемо разом» в Україні. Ця програма ставить за мету підвищення якості життя дорослих та дітей, хворих на ЦД, шляхом об’єднання зусиль санофіавентіс, МОЗ України, профільних ендокринологічних закладів різного рівня та громадських організацій. «Школи самоконтролю» — це один із ключових проектів нашої програми «Діабет. Допоможемо разом».

Марк Відмер подарував від імені компанії санофіавентіс комп’ютерне обладнання для кабінетів шкіл самоконтролю для хворих на ЦД у м. Харкові.

2 У 2009 році санофі-авентіс вироб лено 147 млн шприц-ручок. Завод компанії у Франкфурті є найбільшим у світі підприємством з виробництва інсулінів. — Прим. ред.

Тетяна Петрівна Єфіменко, начальник відділу з питань організації охорони материнства та дитинства ГУОЗ Харківської ОДА, зазначила, що ЦД зараз молодшає, але це не вирок для дитини, якщо навчитися правильно жити з цим захворюванням. Незважаючи на дефіцит коштів, держава постійно допомагає хворим на ЦД закупівлями життєво важливих ліків та засобів контролю. Так, тільки в минулому році на річну підтримку хворих області та Харкова було витрачено близько 28 млн грн. Практично повністю вирішено питання із забезпеченням лікарськими засобами дітей. Але ці кроки не будуть такими ефективними, якщо не навчати хворих на діабет самоконтролю та правильному способу життя. Тому ініціатива санофі-авентіс є дуже вчасною та важливою підтримкою людей із ЦД, — зауважила вона.

Присутнім на презентації дітям, хворим на ЦД, було вручено глюкометри з наборами тест-смужок.


Т.П. Єфименко

Марк Відмер, керівник відділу з оптимізації ведення бізнесу компанії санофі-авентіс

Н.В. Славська, продакт-менеджер лінії
"діабет" компанії санофі-авентіс:
"Пацієнт у серці нашої справи!"

Славська Наталія Володимирівна, продакт-менеджер лінії «діабет » компанії санофі-авентіс, зазначила, що в Україні санофі-авентіс представляє цукрознижуючий препарат сульфонілсечовини III покоління Амарил®, базальний інсулін Лантус® та швидкодіючий інсулін Епайдра®. Кожен український пацієнт, який отримує ці препарати, зміг оцінити переваги та зручність шприц-ручки «СолоСтар®». Крім того, у жовтні 2009 року компанія розпочала виробництво нової 100 % механічної шприц-ручки багаторазового використання «КлікСтар®», яку незабаром отримають й українські хворі на ЦД. Вона детально розповіла про практичні аспекти організації проекту «Школи самоконтролю»:

Школи для дорослих регулярно будуть відбуватися в 11 містах України: Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Львові, Макіївці, Сумах, Запоріжжі, Вінниці, Севастополі, Сімферополі. Протягом року в них навчатимуться 1080 пацієнтів. Навчання у школі складатиметься з освоєння 4 модулів та триватиме 1 місяць. Школи для дітей відкриваються у 5 містах України: Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Львові. 60 дітей навчатимуться у школах протягом цього року. Структура викладання також складається з модулів і триває 1 місяць. Завдяки санофі-авентіс, учні дитячих шкіл самоконтролю отримають можливість відпочити та оздоровитись влітку у санаторіях м. Миргорода. А вже восени буде підбито перші підсумки проекту та, за необхідності, скореговано навчальну програму. Лікарі-ендокринологи зможуть пересвідчитись, як вплинуло навчання у школах на їхніх пацієнтів: чи змінився глікемічний профіль, чи зменшились / збільшились дози інсуліну, чи не розвинулись ускладнення. «Школи самоконтролю цукрового діабету» — це перший проект програми «Діабет. Допоможемо разом», яка триватиме в Україні протягом року.

Жан-Поль Шоєр та Наталія Зелінська на врученні подарунків переможцям конкурсу

О.О. Хижняк, д-р, мед. наук, віце-президент асоціації дитячих ендокринологів України

Павло Шилько (DJ Паша),популярний телеведучий вручає подарунки дітямУ свою чергу, Петраньова Олена Вілоріївна, медичний директор санофі-авентіс в Україні, зазначила, що санофі-авентіс є інноваційною компанією і постійно співпрацює з різними медичними установами України. Цукровий діабет — це захворювання способу життя. Для його подолання потрібні знання. Тому сьогодні ми робимо дуже важливий крок — крок в напрямку освіти наших пацієнтів! Зараз понад 100 наукових центрів України співпрацюють у рамках масштабних міжнародних проектів з компанією над дослідженнями нових ліків, що перебувають на 2–3-й фазі клінічних випробовувань. Крім того, компанія санофі-авентіс бере постійну участь у епідеміологічних дослідженнях в Україні, зокрема, захворюваності на ЦД, туберкульоз, серцевосудинні та інші захворювання. Санофі-авентіс постійно інвестує у розробку нових препаратів для лікування ЦД.

З розповіддю про дитячу частину проекту «Школи самоконтролю цукрового діабету» виступила й віце-президент асоціації дитячих ендокринологів України, д-р мед. наук Оксана Олегівна Хижняк.

Продовжуючи реалізацію програми «Діабет. Допоможемо разом », фармацевтична компанія санофі-авентіс ініціювала проект «Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка», який було реалізовано спільно з Асоціацією дитячих ендокринологів України.

До участі у конкурсі було запрошено дітей, які регулярно відвідують лікарів-ендокринологів. Починаючи з 8 квітня цього року маленькі пацієнти передавали своїм лікарям малюнки за темами: «Моя родина», «Мої друзі», «Моє майбутнє», «Мій край», «Мій улюблений герой», «Домашні улюбленці». Близько 700 робіт з усіх регіонів України було відправлено до центрального офісу компанії санофі-авентіс Україна.

У День захисту дітей на центральній площі країни — майдані Незалежності (м. Київ) — 12 переможців конкурсу отримали в подарунок від санофі-авентіс ноутбуки.

Під час церемонії нагородження переможців конкурсу Жан-Поль Шоєр зазначив: «Цей проект у першу чергу спрямований на те, щоб нагадати дітям та їхнім батькам, що діабет чи інші ендокринні порушення не є перешкодою для повноцінного життя, творчості, спілкування тощо. Я сподіваюсь, що на них чекає найкраще майбутнє, в якому не буде місця хворобам, обмеженням та негараздам».

Наталія Зелінська, головний дитячий ендокринолог МОЗ України, президент Асоціації дитячих ендокринологів України, наголосила: «Результати цього конкурсу, зокрема та кількість робіт, яку ми отримали, свідчать, що наші маленькі пацієнти не вважають свій спосіб життя таким, що накладає на них певні обмеження, заважає творчості та самореалізації. Сподіваюсь, що й батьки, побачивши успіх своїх дітей, будуть більш упевнені в їхньому щасливому майбутньому».

Санофі-авентіс планує й надалі здійснювати підтримку людей з діабетом, аби надати їм можливість жити повноцінним та яскравим життям.

Підготував Руслан Редькін

http://www.provisor.com.ua/


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика