Логотип журнала "Провизор"
Заявницький принцип видачі ліцензій для аптечних підрозділів скасують
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют


Заявницький принцип видачі ліцензій для аптечних підрозділів скасують

Як повідомляє прес-служба Держлікінспкеції, прем’єр-міністр України Микола Янович Азаров підтримав пропозицію голови Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Олексія Соловйова ліквідувати заявницький принцип видачі ліцензій для аптечних підрозділів, скасувавши постанову уряду від 3 лютого 2010 року №259 «Деякі питання діяльності, пов’язаної з торгівлею лікарськими засобами».

Така пропозиція пролунала під час наради під головуванням прем’єр-міністра України з питань забезпечення доступності для населення якісних лікарських засобів, медичних виробів і медичного обладнання, яка відбулася 16 червня в приміщенні Будинку уряду.

Наразі Держлікінспекція підготувала відповідний проект постанови Кабінету Міністрів для скасування постанови КМУ від 3 лютого 2010 року № 259.

Голова Держлікінспкеції повідомив, що аналіз ситуації довів: прийняття вказаної постанови звело нанівець ліцензування фармацевтичної діяльності як механізму державного регулювання, а відповідальність органів місцевого самоврядування за аптеку просто відсутня.

Згідно з постановою № 259 для отримання ліцензії необхідні лише заява та паспорт аптечного закладу за підписом заявника, тобто було запроваджено заявницький принцип видачі ліцензій. «І негативний результат вже маємо! Тільки за два місяці на п’ять відсотків необґрунтовано збільшилась кількість оптових складів, на три відсотки — аптек», — наголосив Олексій Соловйов.

Голова Держлікінспекції зауважив, що хоча підстав для відмови у видачі таких ліцензій у Держлікінспекції не було, але й перевірити їх відразу після отримання ліцензії було неможливо. «Причому після включення до плану перевірок 20% ліцензіатів самі надали заяви про анулювання ліцензій. Зрозуміло, яку ж якість ліків при їх зберіганні, транспортуванні, реалізації вони могли гарантувати? Ось чому ми вважаємо за доцільне скасувати цю постанову», — наголосив О.Соловйов.

За матеріалами: http://www.diklz.gov.ua

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика