Логотип журнала "Провизор"
Маркування шрифтом Брайля планують перенести ще на рік
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют

Маркування шрифтом Брайля планують перенести ще на рік

4 березня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 5506 про внесення змін до статті 12 Закону України «Про лікарські засоби» щодо маркування лікарських засобів шрифтом Брайля.

Законопроектом № 5506 пропонується встановити, що на зовнішній упаковці лікарських засобів, які використовуються особами з вадами зору, також шрифтом Брайля зазначається назва лікарського засобу. Реалізація (відпуск) лікарських засобів, які марковані шрифтом Брайля, здійснюється на їх вимогу. Міністерство охорони здоров’я України визначає лікарські засоби, упаковка яких не маркується шрифтом Брайля.

У пояснювальній записці зазначається, що розроблення цього проекту закону обумовлено тим, що прийняті раніше зміни до статті 12 не враховують інтереси та реальні можливості виробників, у першу чергу щодо термінів введення додаткових зазначень на упаковці лікарських засобів, уже введених у обіг. Виявилося, що до 1 січня 2010 року неможливе переоснащення вітчизняного виробництва для виконання введеної норми, і до того ж на складах залишаються великі кількості лікарських засобів, які не мають на упаковці маркування шрифтом Брайля. Документом встановлюється новий термін — 1 січня 2011 року. Автори законопроекту вбачають відтермінування достатнім для всіх виробників, щоб вчасно і в повному обсязі виконати вимоги Закону.

Нагадаємо, Верховна Рада 20 травня 2009 року внесла зміни до статті 12 Закону України «Про лікарські засоби», якими передбачено на зовнішній упаковці лікарського засобу зазначати шрифтом Брайля назву лікарського засобу, дозування та лікарську форму з метою забезпечення доступності інформації про лікарські засоби для сліпих і осіб, які недобачають, що значно полегшить цим особам їх застосування при лікуванні.

rada.gov.ua

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика