Логотип журнала "Провизор"








ФОРМУЛЯРНА СИСТЕМА

ФОРМУЛЯРНА СИСТЕМА

Шановні колеги!
Наш журнал продовжує
друкувати затверджені
МОЗ України формулярні довідники
з використання лікарських засобів
.

НАКАЗ МОЗ № 517
від 05.09.2008 р.
«Про затвердження
Формулярного довідника
з використання місцевих форм
лікарських засобів
в оторинолярингології»


3.2. Рослинні та гомеопатичні препарати

Див. Екстракт ісландського моху (Extract Cetraria islandica).
Див. Ромашка лікарська (Matricaria chamomilla).
Див. Листя евкаліпту (Eucalyptus vitaminalis).
Див. Нагідок квіти (Calendula officinalis).

Обліпихова олія (Hippophae rhamnoides) (див. роділ «Дерматовенерологія. Лікарські засоби»).

Див. Хлорофіліпт (Chlorophyllipt).

●Екстракт ісландського моху
(Extract Cetraria islandica)

Фармакотерапевтична група: RO2A — препарати, які стимулюють процеси імунітету. Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: антимікробна, імуностимулююча.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: екстракт лікарської рослини ісландський мох; лікувальний ефект препарату грунтується в першу чергу на антимікробній активності та імуностимулюючих властивостях, що доведено результатами наукових досліджень; має захисні властивості, тому його можна застосовувати з метою профілактики інфекційно-запальних захворювань глотки; також застосовується при підвищеному навантаженні на голосові зв’язки у дорослих і дітей з лікувально-профілактичною метою; фармакокінетика не вивчалась.
Показання для застосування ЛЗ: фарингіт, ларингіт, у т. ч. алергічного ґенезу.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим і дітям старше 12 років-

по 1 пастилці щогодини (до12 пастилок на день), дітям від 4 до 12 років — по 1 пастилці кожні 2 год (до 6 пастилок на день); якщо після 10 діб застосування препарату покращення стану пацієнта не настає, то необхідно змінити тактику лікування; після зникнення симптомів захворювання препарат слід приймати ще 2–3 дні з метою досягнення стійкого терапевтичного ефекту; з профілактичною метою застосовувати в зазначених вище дозах; з метою захисту при підвищеному навантаженні на дихальні шляхи (відчуття першіння в горлі або підвищене навантаження, наприклад, мовлення, спорт) — по 1 пастилці кілька разів на день, враховуючи максимальні добові дози, що вказані вище.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: не відома.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.
Форми випуску ЛЗ: пастилки по 100 мг.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° не вище 25 оС; термін придатності 4 роки.


●Ромашка лікарська
(Matricaria chamomilla)

Фармакотерапевтична група: D11AX20 — в’яжучі, обволікаючі та антацидні засоби.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: в’яжуча, протизапальна, ранозагоювальна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: має ряд ефектів, обумовлених хімічними речовинами, що входять до його складу, зокрема протизапальний (пригнічує ексудативні процеси), ранозагоювальний (стимулює регенерацію тканин), а також певну антисептичну дію; не має місцевоподразнювальної дії; тривале застосування не спричиняє негативного впливу на організм; фармакокінетика не вивчалась.

Показання для застосування ЛЗ: фарингіти, ларингіти, тонзиліти.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовується місцево у вигляді полоскання, промивання, зрошень.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (свербіж, шкірні висипання).
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; дитячий вік.
Форми випуску ЛЗ: р-н по 100 мл у фл., екстракт рідкий по 25 мл, 50 мл, 100 мл у фл.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 15°С—25°С; термін придатності р-ну — 1 рік, екстракту — 3 роки.


●Листя евкаліпту
(Eucalyptusvitaminalis)

Фармакотерапевтична група: A01AD11 — антисептичні засоби.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: антисептична, протизапальна, болезаспокійлива, в’яжуча, репаративна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: має у своєму складі дубильні речовини, елагову кислоту, флавоноїди, смоли, віск, ефірну олію, до складу якої входять різні терпенові сполуки, особливо активні до грампозитивних, грамнегативних мікроорганізмів, які пагубно впливають на гриби та найпростіші; пригнічує ріст золотистого стафілококу, ешерихій, туберкульозних мікобактерій, трихомонад, дизентиртерійної амеби; основним компонентом ефірної олії є цинеолмоноциклічний терпен; антисептична, протизапальна і дезінфікуюча дія зумовлена окислювальним ефектом цинеолмоноциклічного терпена і протизапальним впливом фізіологічно активних речовин, які входять до складу препарату.
Показання для застосування ЛЗ: ларингіти, фарингіти.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати внутрішньо, а також у вигляді полоскання та парових інгаляцій; дорослим — внутрішньо по 15–30 крап. настойки 3–4 р / добу після їжі; дітям старше 12 років — з розрахунку 1 крап. на 1 рік життя 3–4 р / добу після їжі; для полоскання розводять 10–15 крап. настойки у 200 мл теплої кип’яченої води; парові інгаляції проводять за допомогою інгаляторів будь-якого типу, використовуючи настойку в нерозведеному стані або після попереднього розведення її водою (як для полоскання); тривалість застосування препарату залежить від досягнутого лікувального ефекту, що визначається лікарем.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: не виявлена.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.
Форми випуску ЛЗ: настойка по 25 мл або по 40 мл у фл., олія по 25 мл у фл.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 15°С–25°С; термін придатності — 2 роки.


●Нагідок квіти (Calendula officinalis)

Фармакотерапевтична група: D03AX09 — препарати, що сприяють загоюванню ран.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: протимікробна, протизапальна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: біологічно-активні речовини, що містяться в квітках та квіткових кошиках календули (флавоноїдні та каротиноїдні глікозиди, сапоніни, дубильні речовини, ефірна олія, органічні кислоти) мають протимікробну, протизапальну дію.
Показання для застосування ЛЗ: фарингіт, ангіна.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати внутрішньо за 15–30 хв. до їжи, розводячи у невеликій кількості теплої перевареної води;

дорослим — по 10–20 крап. настойки 3–4 р / добу; дітям з 12 років — із розрахунку 1 крап. настойки на 1 рік життя.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (свербіж, шкірні висипання).
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендується вживати внутрішньо протягом тривалого часу, а також дітям до 12 років і жінкам у періоди вагітності та годування груддю.
Форми випуску ЛЗ: настойка по 25 мл, 40 мл, 50 мл, 100 мл у фл.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 8–15°С; термін придатності — 2 р.


●Хлорофіліпт (Chlorophyllipt)

Фармакотерапевтична група: D08AX10 — антисептичні та дезінфікуючі засоби. Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: протимікробна. Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: є сумішшю хлорофілів з листя евкаліпта; має антибактеріальну (бактеріцидну і бактеріостатичну) та етіотропну дію відносно антиобіотикостійких і антибіотикозалежних стафілококів, чинить регулюючий вплив на імунологічні реакції, стимулюючи гуморальний та фагоцитарний захист організму; має здатність елімінувати плазміди стійкості різних збудників бактеріальної інфекції до а /б, збільшує вміст кисню в тканинах, чинить виражену детоксикуючу дію; виявлений тропізм даного препарату до легеневої тканини і відсутність будь-якого канцерогенного, мутагенного, тератогенного і ембріотоксичного ефектів; фармакокінетика не вивчалась. Показання для застосування ЛЗ: тонзиліти, фарингіти, ларингіти. Спосіб застосування та дози ЛЗ: при захворюваннях ЛОР-органів дорослим внутрішньо по 1 ч. л. р-ну в олії 4 р / добу протягом 7 днів, а також при гайморитах, етмоїдитах місцево капають препарат від 5–10 крап.

до ½ піпетки 3–4 р / добу на день у кожну половину носа; хворим з г. ларинго-бронхітами — внутрішньо, дорослим по 5 мл 4 рази на день (курс лікування — 7–10 днів); застосовують у табл. по 0,0125 г або 0,025 г залежно від ступеня тяжкості патологічного процесу, а також віку хворого; табл. не ковтати і не розжовувати, а тримати у порожнині рота до повного розсмоктування; добова доза для дорослих — 0,025 г (1 табл.) 5 р / добу; кратність прийому — 1 табл. кожні 4,5 год; курс лікування — 7 днів; у формі спрея застосовується місцево при запаленнях органів ВДШ (ангіни, ГРЗ) — дорослим оприскувати зів 3–4 р / добу протягом 3–4 днів.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливі АР.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.
Форми випуску ЛЗ: спрей, р-н в олії, 20 мг / мл у фл., р-н для зовнішнього застосування, р-н олійний 2 % у фл., табл. по 12,5 мг, по 25 мг.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберiгати при t° не вище 20°С; термін придатності — 2 роки.


●Прополіс(Propolis)

Фармакотерапевтична група: D03A X12 — біогенні препарати.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: протимікробна, протизапальна, репаративна активність.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: прополіс (бджолиний клей) — продукт життєдіяльності бджіл, який містить ряд біогенних речовин: ефірні олії, суміш смол, віск, флавоноїди, флавони, похідні коричної кислоти та інші.
Показання для застосування ЛЗ: отит, фарингіт, тонзиліт, гайморит.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: настойку застосовують місцево дорослим та дітям віком від 3-х років у вигляді аплікацій, полоскання, промивання, а також призначають ,

у формі інгаляцій; у разі хр. тонзиліту і фарингіту слизову оболонку змащують 1–2 р / добу протягом 8–15 днів; також при тонзиліті настойку використовують для приготування інгаляційного спиртово-водного р-ну (1:20); показано 1–2 інгаляції / добу; курс лікування — 7–10 днів.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до продуктів бджільництва, екзема, кровотечі з ушкоджених ділянок шкіри і слизових оболонок, діти до 3 років.
Форми випуску ЛЗ: настойка по 25 мл у фл. — крапельницях.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 8°С — 15оС; термін придатності — 2 роки.


●Ангінал (Anginal)

ІІ. Ангінал з вітаміном С, сироп, 5 мл (6,500 г) сиропу містить рідкого екстракту листя шавлії лікарської (1:10) 0,26 г; рідкого екстракту квітів ромашки (1:10) 0,195 г; рідкого екстракту квітів і листя мальви лісової (1:10) 0,195 г; вітамін С 0,0195 г; евкаліптової олії 0,0065 г; м’ятної олії 0,0065 г, «Dr. Muller Pharma», Чеська Республіка.

Ангінал спрей з календулою, спрей, 100 г препарату містять: рідкого екстракту квітів календули лікарської (13:100) — 4,0 г; рідкого екстракту квітів ромашки аптечної (60:100) — 2,0 г, рідкого екстракту листків подорожника ланцетного (80:100) — 2,0 г; рідкого екстракту трави материнки звичайної (38:100) — 2,0 г; евкаліптової олії — 0,1 г, олії м’яти перцевої — 0,05 г. «Dr. Muller Pharma», Чеська Республіка.

Ангінал спрей з ромашкою, спрей, 100 г препарату містять рідкого екстракту квітів ромашки лікарської (60:100) — 4,0 г; рідкого екстракту квітів календули лікарської (13:100) — 2,0 г; рідкого екстракту трави материнки звичайної (38:100) — 2,0 г; рідкого екстракту квітів липи серцеподібної (33:100) — 2,0 г; евкаліптової олії — 0,1 г; олії м’яти перцевої — 0,05 г; «Dr. Muller Pharma», Чеська Республіка.

Ангінал спрей з шавлією, спрей, 100 г препарату містять: рідкого екстракту листків шавлії лікарської (1:10) — 4,0 г; рідкого екстракту трави материнки звичайної (1: 10) — 2,0 г; рідкого екстракту квітів і листків мальви лісової (1:10) — 2,0 г; рідкого екстракту квітів календули лікарської (1:10) — 2,0 г; евкаліптової олії — 0,1 г; м’яти олії — 0,5 г; «Dr. Muller Pharma», Чеська Республіка.

●Ангін-гран (Angin-Gran)

І. Гранули гомеопатичні, 10 г гранул містять беладона 1000 СН — 20,0 мг; гепар сульфур 1000 СН — 20,0 мг; фітолякка 200СН — 20,0 мг; меркуріус солюбіліс 1000 СН — 20,0 мг; ляхезис 1000 СН — 20,0 мг; ЗАТ «Національна гомеопатична спілка».

●Ангін-Хеель С (Angin-Heel C)

ІІ. Табл., 1 табл. містить Hydrargyrum bicyanatum D8 — 30 мг; Phytolacca americana D4 — 30 мг; Apis mellifica D4 — 30 мг; Arnica montana D4 — 30 мг; Hepar sulfuris D6 — 60 мг; Solanum dulcamara D4 — 60 мг; Atropa belladonna D4 — 60 мг; «Biologische Heilmittel Heel GmbH», Німеччина.

●Горечавка композитум (Gentiana compositum)

I. Р-н гомеопатичний по 100 мл, 200 мл, 450 мл у фл., 100 мл препарату містять горечавки (Gentiana) D1 — 1,0 мл; аконіту (Aconitum) D6 — 10,0 мл; брионії (Bryonia) D6 — 10,0 мл; заліза фосфорного (Ferrum phosphoricum) D12 — 10,0 мл; кислоти молочної (Acidum lacticum) D12 — 10,0 мл; ТОВ «Фабрика рослинних лікарських засобів «Природні ліки».

●Тонзилгон® Н (Tonsilgon® H)

ІІ. Драже, 1 драже містить корінь алтеї — 8 мг; квітки ромашки — 6 мг; трава хвоща — 10 мг; листя горіха — 12 мг; трава деревію — 4 мг; кора дуба — 4 мг; трава кульбаби — 4 мг; крап. для перорального застосування. 100 г р-ну містять корінь алтеї —0,4 г; квітки ромашки — 0,3 г; трава хвоща — 0,5 г; листя горіха — 0,4 г; трава деревію — 0,4 г; кора дуба — 0,2 г; трава кульбаби — 0,4 г; «Bionorica GmbH», Німеччина.

●Тонзилітіс-Нозод-Ін'єль (Tonsillitis-Nosode-InJeel)

ІІ. Р-н для ін’єкцій, склад —
Tonsillitis-Nosode D10 — 0,367 мл;
Tonsillitis-Nosode D30 — 0,367 мл;
Tonsillitis-Nosode D20 — 0,367 мл;

«Biologische Heilmittel Heel GmbH», Німеччина.

Тонзилотрен (Tonsilotren®)

ІІ. Табл., 1 табл. містить Atropinum sulfuricum D5 12,5 мг; Hepar sulfuris D3 — 10 мг; Kalium bichromicum D4 — 50 мг; Silicea D2 — 5 мг; Mercurius bijodatus D8 — 25 мг; «Deutche-Homoeopathic Union DHU-Arzneimittel GmbH & Co. KG», Німеччина

Тонзипрет® (Tonsipret®)

ІІ. Крап. для перорального застосування, 10 г крап. містять лаконос американський D1 — 2 г; гваякове дерево (або бакаутове дерево) D4 — 4 г; перець стручковий D4 — 4 г. Табл. для смоктання, 1 табл. містить лаконос американський D1 — 50 мг; гваякове дерево (або бакаутове дерево) D3 — 75 мг; перець стручковий D3 — 75 мг; «Bionorica AG», Німеччина.

Фарингол-ARN® (Pharingolum-ARN®)

І. Гранули гомеопатичні, 10 г гранул містять апісу меліфіки 6СН — 16,6 мг; беладони 6СН — 16,6 мг, календули 6СН — 16,6 мг; фітолаки 6СН — 16,6 мг; ехінацеї 6СН — 16,6 мг; меркуріусу солюбілісу 30СН — 16,6 мг; ТОВ «Арніка».

●Фарингомед з апельсиновим смаком (Pharyngomed)

ІІ. Карамель гомеопатична, 1 карамель містить лаконос американський, фітоляка С24, беладонна С30, вапняна сірчана печінка за Ганеманом С12, кремнієва кислота, сіліцея С12; ТОВ «НВФ «Матеріа Медика Холдинг», Російська Федерація.

3.3. Муколітичні засоби

Див. розділ «Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів».

3.4. Інші засоби

Див. Прополіс (Propolis).

●Прополіс + аскорбінова кислота (Propolis + ascorbic acid)

І. Проалор, табл., 1 табл. містить фенольного гідрофобного препарату прополісу — 0,035 г (у перерахуванні на 100 % вміст суми фенольних сполук 0,0175 г) аскорбінової кислоти — 0,0315 г, ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

4.1. Засоби для лікування ларингіту

Ларингіти — запалення слизової оболонки гортані, що, як правило, вражається вторинно і рідко буває самостійним захворюванням. Розрізняють гостру та хронічну форми ларингіту. У свою чергу гострий ларингіт розподіляється на катаральну, набряково-інфільтративну та флегмонозну форми. Хронічний — на катаральну, гіперпластичну та атрофічну форми. Основними симптомами ларингітів є кашель, біль у горлі, відчуття стороннього тіла, осиплість голосу, що нерідко призводить до афонії.

Незалежно від форми ларингіту всім хворим рекомендується голосовий режим, дієта, що виключає гостру, кислу, а також гарячу та холодну їжу. Забороняється прийом алкогольних та тютюнових виробів.

Медикаментозна терапія, в залежності від етіологічного чинника, складається з антибактеріальної (захищенні пеніцеліни, цефалоспоріни ІІ-ІІІ покоління, макроліди), протинабрякової (кортикостероїдні, діуретичні препарати), муколітичної (лазолван, АЦЦ, синупрет та інш.), антігістамінної (ІІ покоління) терапії.

Застосовують вливання в гортань лікових речовин (суміші антибіотиків, масляні суміші, гідрокортизон, адреналін), які проводяться гортанним шприцем. Дуже широко використовуються фізіотерапевтичні методи лікування — фонофорез з гідрокортизоном, УВЧ на ділянку гортані, інгаляції: лужні, лужно-олійні, чи інгаляції індивідуальним інгалятором (наприклад «Біопарокс»).

●Фенспірид (Fenspiride) (див. п. 2.1.2.4.)

●Фузафунгін (Fusafungin) (див. розділ 2.1.1.1)

4.2. Засоби для лікування набряку гортані

Набряк гортані може призводити до розвитку стенозу гортані, при швидкому його розвитку може виникати загроза життю хворого. В такій ситуації необхідно вживати екстрених заходів, аж до виконання конікотомії, трахеотомії. Набряк гортані, який не викликає тяжкого стенозу (І та ІІ ступеня), в умовах стаціонару лікують із застосуванням ЛЗ — медикаментозне дестенозування. При запальній природі набряку призначають інтенсивну а /б-терапію (парентеральне введення). Для зменшення набряку використовують дегідратуючі та сечогінні засоби: в / в 40 % р-н глюкози з аскорбіновою кислотою, 10 % р-н кальцію хлориду або глюконату кальцію, фуросемід, манітол. Виражені протизапальні, гіпосенсибілізуючі та протинабрякові засоби мають ГК. Преднізолону гемісукцинат вводять в / м або в / в в дозі від 30 до 120 мг одномоментно, ін’єкцію можна повторити через 5-6 год. При наявності кашлю, вираженій густій мокроті або кірках в гортані й трахеї призначають муколітики — ацетилцистеїн, карбоцистеїн і бромгексин; в гортань вливають суміш а /б (пеніцилін на 0,9 % р-ні NaCl) та суспензію гідрокортизону.

●Прополіс + аскорбінова кислота (Propolis + ascorbic acid)

І. Проалор, табл., 1 табл. містить фенольного гідрофобного препарату прополісу — 0.035 г (у перерахуванні на 100 % вміст суми фенольних сполук 0.0175 г); аскорбінової кислоти — 0.0315 г, ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

http://www.provisor.com.ua






© Провизор 1998–2022



Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
















Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита






Журнал СТОМАТОЛОГ



џндекс.Њетрика