Логотип журнала "Провизор"
Формулярна система: отолярінгологія - лікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях глотки
Другие статьи из раздела: Фармацевтическое образование
Статья
№ 15'2011 ЖАРА В БОЛЬШОМ ГОРОДЕ
№ 14'2011 ТРАМАДОЛ и серотониновый синдром
№ 13'2011 Осторожно: энтеровирусы!
№ 12'2011 Бронхиальная астма и беременность
№ 12'2011 Эх, березка — мне б твои почки...
№ 11'2011 ДЕТСКИЙ ВОПРОС
№ 09'2011 ВЕСЕННИЙ ГИПОВИТАМИНОЗ У ВЗРОСЛЫХ И ДЕТЕЙ: ПУТИ РЕШЕНИЯ ПРОБЛЕМЫ
№ 05'2011 ОКЮВАЙТ(r)Лютеїн форте
№ 04'2011 Know-how нашего здоровья и витамины
№ 03'2011 ДИСЦИПЛІНИ ОРГАНІЗАЦІЙНОЕКОНОМІЧНОГО СПРЯМУВАННЯ В СИСТЕМІ НЕПЕРЕРВНОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ОСВІТИ

Формулярна система: отолярінгологія — лікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях глотки


Шановні колеги!
Наш журнал продовжує
друкування затверджених МОЗ
України формулярних довідників
з використання лікарських засобів
.

НАКАЗ МОЗ № 517
від 05.09.2008 р.
«Про затвердження
Формулярного довідника
з використання місцевих форм
лікарських засобів
в оторинолярингології »

Запальні захворювання глотки поділяють у зв’язку з переважним ураженням її слизової оболонки або мигдаликів. Запальний процес слизової оболонки глотки визначають як фарингіт (гострий або хронічний); захворювання лімфоїдних утворень глотки (у більшості випадків піднебінних мигдаликів) — як тонзиліт, котрий також може бути гострий (ангіна) або хронічний.

Засоби для лікування фарингіту

Гострий фарингіт часто пов’язаний з гострим запаленнямВДШ. Хронічний фарингіт пов’язаний з довготривалим місцевим подразненням слизової оболонки глотки. Нерідко причиною є захворювання СС системи, ШКТ, захворювання печінки та ін. Лікування залежить від форми хронічного фарингіту (катаральна, гіпертрофічна або атрофічна).

Лікування при гострому фарингіті та загостренні хронічного фарингіту починають з обмеження подразливої їжі. Назначають інгаляції, пульверизацію або полоскання теплими лужними та антибактеріальними р-нами. Широко використовують антибактеріальні засоби (фузафунжин — див. розд. а / б) та антисептичні засоби для місцевого застосування (амбазон, гексетидін та ін.).

При хронічному гіпертрофічному фарингіті для змащування задньої стінки глотки або обробки гранул на ній використовують в’яжучі та припікаючі засоби (коларгол, протаргол, 5–10 % р-н срібла нітрата)

Засоби для лікування тонзиліту

Основними ЛЗ для лікування ангіни є АБ-засоби. При катаральній ангіні застосовують фузафунжин. При фолікулярній, лакунарній та більш важких формах ангіни одночасно призначається системна АБ-терапія. Частіше призначають пеніциліни (феноксіметилпеніцилін, оксацилін, амоксицилін, амоксицилін / клавуланат), а також макроліди, тетрацикліни, цефалоспорини I–II покоління (див. розділ «Протимікробні та антигельмінтні лікарські засоби»). Курс лікування триває не менше 10–12 днів. Перевагу віддають пероральним препаратам, в / м вводять лише при тяжкому та ускладненому протіканні ангіни. Якщо має місце виражена температурна реакція (вище 39 °С), застосовують жарознижуючі засоби (див. розділ «Ревматологія. Лікарські засоби»). Місцево призначають полоскання р-нами антисептиків в певній пропорції (див. далі), настоянками календули, ромашки; використовують йокс, гексорал, гівалекс, септолете та ін. (див. нижче). При утворенні паратонзилярного абсцесу або парафарингіта показано хірургічне лікування — розкриття абсцесу, за наявності показів — абсцестонзилектомія.

Для стимуляції захисних сил організму та підвищення місцевого імунітету слизової оболонки ВДШ у хворих на ангіну та хронічний тонзиліт використовують комплексний рослинний препарат тонзилгон Н, імуномодулятор імудон, тонзилотрен, тонзипрет. Важливим елементом комплексного лікування хронічного тонзиліту є промивання тонзилярних лакун р-нами діоксидина, мірамістіна, хлорофіліпта, йодинола (див. нижче).

3.1. Антисептичні засоби
3.1.1. Прості антисептичні засоби

Див. Амбазон (Ambazone).
Див. Ацетиламінонітропропоксибензену (Acetylaminonitripropoxibenzene).
Див. Гексетидин (Hexetidine).
Див. Граміцидин С (Gramicidin С).
Див. Декаметоксин (Decametoxin).
Див. Фенол (Phenol).
Див. Флурбіпрофен (Flurbiprofen).
Див. Холіна саліцилати (Choline salicylate).
Див. Цетилпіридин (Cetylpyridinе).

Фармакотерапевтична група: RO2A AO1 — препарати, що застосовуються при захворюваннях горла.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: антисептик. Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: активний особливо відносно стрептококів (гемолітичний, віриданс), пневмококів, патогенних мікроорганізмів, що мають вирішальну роль у розвитку інфекцій у ділянці порожнини рота та ВДШ; може бути застосований в монотерапії при місцевому лікуванні орофарингеальних інфекцій, перешкоджає розвитку стійкості м / о до дії а / б; препарат не викликає дисбактеріозу на рівні ШКТ. 
Показання для застосування ЛЗ: ангіна; стан після тонзилектомії (як допоміжний засіб).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для дорослих рекомендовано 3–5 табл. (30–50 мг) на день протягом 3–4 днів; дітям від 3 до 7 років — не більше 3 табл. на день протягом 3–4 днів; таблетки не ковтають, а залишають у порожнині рота для повільного розчинення; застосовують одразу після прийому їжі через 15–30 хв; рекомендується утримуватися від їжі та пиття протягом 2–3 год після прийому препарату.
Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: не відмічено.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; діти до 3 років.
Форми випуску ЛЗ: таблетки для смоктання зі смаком лимона 0,01 г.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° нижче 25 °С; термін придатності — 4 роки.


Фармакотерапевтична група: R02АА20 — засоби для застосування при захворюваннях горла.
Основна фармакотерапевтична дія: знеболювальна, дезодоруюча.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: викликає приємне відчуття прохолоди в порожнині рота і горла; не спричиняє підсушуючої дії на слизові оболонки та відчуття затерплості у роті; полегшує дихання та припиняє розвиток рефлекторного кашлю будь-якого характеру; приводить до розрідження слизу, пом’якшення болю та справляє протизапальну дію; пригнічує позиви на блювання; після перорального прийому добре засвоюється; в плазмі крові виявляється тільки у незміненому вигляді, максимальні значення препарату досягаються вже через 0,5– 1 год після прийому;

виводиться з організму із сечею у вигляді метаболітів.
Показання для застосування ЛЗ: г. та хр. захворювання ВДШ (фарингіти, ларингіти, бронхіти); запальні захворювання глотки.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: по 1 драже декілька разів на день, повільно розсмоктуючи їх у порожнині рота, але не більше 10 драже на добу.
Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.
Форми випуску ЛЗ: драже по 25 мг.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° не вище 25 °С; термін придатності — 5 років.


Фармакотерапевтична група: R02AA20 — антисептичні засоби.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: протимікробна, антисептична.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: антимікробна дія досягається шляхом пригнічення окислювальних реакцій (антагоніст тіаміну), що визначає широкий спектр антибактеріальної та протигрибкової активності щодо бактерій та представників роду Candida і відносно бактерій Pseudomonas aeruginosa або Proteus; при концентрації 100 мг/ мл досягається пригнічення більшості штамів бактерій; антисептична дія щодо представників роду Candida подібна дії ністатину; резистентність не розвивається.
Показання для застосування ЛЗ: бактеріальні інфекції слизової оболонки глотки; кандидоз та інші

грибкові захворювання глотки, профілактика вторинних інфекцій при хірургічних втручаннях і травмах.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: місцевий засіб для зрошення ротової порожнини; дорослим рекомендовано 1 розпилення 4–6 р / добу; дітям — 1 розпилення 2–3 р / добу; курс лікування — не більше 5 днів.
Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР — подразнення, шкірні реакції.
Протипоказання до застосування ЛЗ: діти молодше 2,5 років; гіперчутливість до препарату.
Форми випуску ЛЗ: р-н 0,1 % по 200 мл у фл., р-н для полоскання ротової порожнини по 125 мл у фл., спрей для ротової порожнини по 50 мл у фл., екстракт густий в аерозолі.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° не вище 25 °С у темному місці; термін придатності — 3 роки.


Фармакотерапевтична група:R02A В — засоби, що застосовують при захворюваннях горла. Антибіотики.
Основна фармакотерапевтична дія: протимікробна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: у високих концентраціях виявляє бактерицидну дію на більшість грампозитивних і грамнегативних м / о — збудників інфекційних захворювань порожнини рота і глотки; підвищує проникність мембрани мікробної клітини для неорганічних катіонів, що обумовлює осмотичну нестійкість клітини; практично не викликає звикання чутливих до нього м / о; при розсмоктуванні підсилює слиновиділення, сприяючи очищенню ротоглотки від м / о і запального ексудату.
Показання для застосування ЛЗ: інфекційно-запальні захворювання горла: гострий фарингіт, тонзиліт, ангіна.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати після їжі, шляхом розсмоктування у роті, не розжовуючи; після застосування препарату не слід вживати їжу і напої протягом 1–2 год; дорослим та дітям старше 12 років — по 2 табл. (одна за одною протягом 20–30 хв) 4 р / добу; дітям до 12 років — по 1–2 табл. 4 р / добу; курс лікування 5–6 днів.
Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, вагітність, період лактації.
Форми випуску ЛЗ: табл. для смоктання по 1,5 мг.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° не вище 25 °С; термін придатності — 3 роки.


Фармакотерапевтична група: R02AA20 — антисептичні засоби.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: антисептична.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: належить до групи бісчетвертичних амонієвих сполучень; є поверхнево-активною речовиною, що змінює проникність мікробної клітини, приводячи до її деструкції та загибелі м / о; при терапії препаратом резистентні форми м / о формуються повільно; у складі комплексної терапії потенціює дію інших антимікробних засобів;на мікробні клітини препарат діє бактерицидно, спороцидно і фунгіцидно; не пригнічує імунологічну реактивність організму людини; максимальна дія настає через 7–10 хв після його прийому і продовжується протягом 1 год.
Показання для застосування ЛЗ: профілактика і лікування інфекційних захворювань зіва,

гортані; профілактика інфекційних ускладнень до та після операції в ділянці носоглотки.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовується сублінгвально; дорослим — по 1 табл. 4–6 р / добу протягом 4–5 днів; дітям — по 1 табл. 3–4 р / добу 3–4 дні підряд; у комплексне лікування хворих на дифтерію включають прийом добової дози для дорослих по 4–5 табл. і для дітей по 3–4 табл.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіперсалівація, що зникає після розсмоктування табл.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; діти віком до 5 років.
Форми випуску ЛЗ: табл. по 0,2 мг.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігають при t° не вище 25 °С; термін зберігання — 3 роки.


Фармакотерапевтична група: R02AA20 — місцевий антисептичний і анестезуючий засіб для лікування горла.
Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна і протигрибкова дія.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: у низьких концентраціях (від 0,25 % до 1,5 %) водно-гліцериновий р-н застосовується як місцевий антисептичний і анестезуючий засіб для оброблення слизової оболонки глотки. Фенол виділяється слизом і в подальшому виводиться через ШКТ; проходження через печінку і виділення нирками більш вірогідно у випадках передозування.
Показання для застосування ЛЗ: запальні процеси у глотці (тонзиліти, фарингіти).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: розпиляти безпосередньо на запалену ділянку 3–5 разів;

повторювати через кожні 2–4 год; дорослим призначають по 5 упорскувань 3–4 р / добу; дітям від 2-х до 12 років — за призначенням лікаря по 3 упорскування 2–3 р / добу; знеболювання настає через 2 хв після використання препарату і триває 2 год; курс лікування — 5–7 днів.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: в окремих випадках можливі АР.
Протипоказання до застосування ЛЗ: діти до 2-х років; гіперчутливість до препарату, а також запальні захворювання з поширеним ураженням слизових оболонок.
Форми випуску ЛЗ: спрей 1,4 % по 177 мл, 120 мл у фл., р-н, в 1 мл якого міститься 14 мг рідкого фенолу.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 15–30°С; термін придатності — 3 роки.


Фармакотерапевтична група: M01AE09 — нестероїдні протизапальні препарати.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: анальгезуюча та протизапальна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: симптоматичний засіб для полегшення болю у горлі при інфекційно-запальних захворюваннях глотки; дія обумовлена інгібуванням ферменту циклооксигенази та пригніченням синтезу простагландинів; проявляє периферійну, а не центральну активність; однаково пригнічує дію PGE2 та PGF2a завдяки інгібуванню ендопероксидази; активно метаболізується шляхом метилювання та гідроксилювання з послідуючою елімінацією нирками; приблизно 70 % кожної дози виводиться з сечею через 24 год.
Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування болю у горлі при інфекційно-запальних захворюваннях ротовї порожнини та глотки.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі — по 1 табл. для розсмоктування кожні 2–3 год до полегшення болю; максимальна добова доза становить 5 табл.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: роз’ятрення слизової оболонки ротової порожнини; існує потенційний ризик розвитку побічних реакцій, які притаманні препаратам групи нестероїдних протизапальних засобів, з боку ШКТ, органів кровоутворення, сечовидільної системи.
Протипоказання до застосування ЛЗ; гіперчутливість до препарату; виразкова хвороба шлунка у фазі гострення; бронхіальна астма та риніт на фоні прийому ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів; дитячий вік молодше 12 років; вагітність.
Форми випуску ЛЗ: табл. для смоктання по 8,75 мг.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігають при t° не вище 25 °С у захищеному від світла та вологи місці; термін придатності — 3 роки.


Фармакотерапевтична група: R02АА06 — засоби для застосування при захворюваннях горла.
Основна фармакотерапевтична дія: знеболювальна та антимікробна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: дезінфікує ротову порожнину й глотку і локально знімає біль; знищує деякі бактерії та гриби; пом’якшує запалення в роті і глотці і запобігає розвитку більш серйозних бактеріальних запалень; пастилки не містять цукру, необхідного для росту бактерій.
Показання для застосування ЛЗ: місцеве лікування інфекційно-запальних процесів горла, зменшення захриплості та болю у горлі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза для дорослих і дітей, старших 12 років не повинна перевищувати 8 пастилок на добу (по 1 пастилці кожні 2–3 год); діти у віці від 6 до 12 років — до 4 пастилок на день.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: подразнення слизової оболонки ШКТ; АР.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, дитячий вік (до 6 років).
Форми випуску ЛЗ: пастилки по 1,2 мг, табл. для смоктання по 2,5 мг.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° не вище 25 °С; термін придатності — 3 роки.


Фармакотерапевтична група: A01AD11 — засоби для місцевого застосування в стоматології.
Основна фармакотерапевтична дія: анальгезуюча та протизапальна, слабка бактерицидна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: похідне саліцилової кислоти (нестероїдний протизапальний засіб з анальгетичним і жарознижуючим ефектом); анальгетичний ефект зумовлений двома механізмами: центральним (через пригнічення підкоркових структур) і периферичним (шляхом зменшення больової чутливості у нервових закінченнях); жарознижуючий ефект залежить також від пригнічення синтезу простагландинів; дуже незначна кількість препарату абсорбується з ШКТ, тому системний ефект є дуже незначним; метаболізується у печінці шляхом гідролізу з утворенням саліцилової кислоти з подальшою кон’югацією з гліцином і глюкуронідом. 10 % саліцилатів виводится із сечею у незміненій формі.

Показання для застосування ЛЗ: інфекційно-запальні захворювання горла — фарингіт.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі — по 1 табл. 4–6 р / до-бу; діти — максимальна доза не повинна перевищувати 4 табл. на день; курс лікування визначається індивідуально.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР; ушкодження слизової оболонки ШКТ (біль у животі, блювання); дуже рідко у дітей до 12 років можливо виникнення с-му Рейє.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до саліцилатів, інших нестероїдних протизапальних засобів; варикозно розширені вени стравоходу.
Форми випуску ЛЗ: табл. для смоктання по 150 мг.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° нижче 30 °С; термін придатності — 2 роки.


3.1.2. Комбіновані антисептичні засоби

*Амілметакрезол + дихлорбензиловий спирт (Amilmethacrezole + spiriti dichlorbenzolici)

Одиниця будь-якої лікарської форми містить амілметакрезолу — 0,6 мг, 2,4-дихлорбензилового спирту — 1,2 мг.

ІІ. Аджисепт класичний, з ментолом та евкаліптом, з медом та лимоном, зі смаком апельсина, лимона, полуниці, пастилки для смоктання, «Agio Pharmaceuticals Ltd», Індія.

Горпілс, льодяники з апельсиновим, лимонним смаком, медово-лимонним смаком, ментолово-евкаліптовим смаками, «Gepach International», Індія.

Колдакт Лор Пілс, льодяники зі смаками апельсина, лимона, «Ranbaxy Laboratories Limited», Індія.

Ринза Лорсепт зі смакамиапельсина, лимона, меду-лимона, чорної смородини, льодяники для смоктання, «Unique Pharmaceutical Laboratories» (відділення фірми «J. B. Chemicals & Pharmaceuticals Ltd»), Індія.

Стрепсілс оригінальний, з медом та лимоном, з ментолом та евкаліптом, без цукру зі смаком лимона, льодяники, «Boots Healthcare International», Великобританія.

Суприма ЛОР, льодяники з ароматом лимона, апельсина, полуниці, меду та лимона, евкаліпта, «Shreya Life Sciences Pvt. Ltd.», Індія.

Трайсілс, льодяники з оригінальним, апельсиновим, малиновим, банановим, медовим, лимонним, м’ятним, медово-лимонним смаками, «Genom Biotech Pvt. Ltd.», Індія.

Фарингопілс з лимонним, апельсиновим смаками, табл. для смоктання, «Aurobindo Pharma Ltd.», Індія.

*Амілметакрезол + дихлорбензиловий спирт + лідокаїн (Amilmethacrezole + spiriti dichlorbenzolici + lidocaine)

ІІ. Стрепсілс плюс, спрей дозований по 20 мл у фл.,100 мл спрею містять амілметакрезолу 0,223 г, спирту 2,4-дихлорбензилового 0,446 г, лідокаїну 0,6 г, «Boots Healthcare International», Великобританія.

*Амілметакрезол + дихлорбензиловий спирт + аскорбінова кислота (Amilmethacrezole + spiriti dichlorbenzolici + ascorbic acid)**

ІІ. Стрепсілс з вітаміном С, льодяники, 1 льодяник містить амілметакрезолу — 0,6 мг, спирту 2,4-дихлорбензилового — 1,2 мг, аскорбінової кислоти — 100,0 мг, «Boots Healthcare International», Великобританія.

*Декваліній + дибукаїн (Decvalinium + dybucaine)

ІІ. Декатилен, табл. для розсмоктування, 1 табл. містить деквалініуму хлориду — 0,25 мг, дибукаїну гідрохлориду — 0,03 мг, «Mepha Ltd», Швейцарія.

*Декваліній + аскорбінова кислота (Decvalinium + ascorbic acid)

ІІ. Ефізол, табл. для розсмоктування, 1 табл. містить декваліну хлориду 0,25 мг, кислоти аскорбінової 30 мг «Balkanpharma-Dupnitza AD», Болгарія.

*Дихлорбензиловий спирт + ментол + анетол + олії перцевої м'яти (Spiriti dichlorbenzolici + menthole + athenole + mentha piperita)

ІІ. Ангі септ Др. Тайсс, табл. зі смаком вишні, обліпихи, меду, шавлії, Ангі септ Др. Тайсс зі смаком лимона, 1 табл. містить 2,4-дихлорбензилового спирту 1,2 мг, ментолу 5,4 мг, анетолу 2,4 мг, олії перцевої м’яти 0,6 мг, «Dr. Theiss Naturwaren GmbH», Німеччина.

*Йод + калію йодид + гліцерин (Iodine + potassium iodode + glycerol)

100 мл розчину містять: йоду — 1,0 г, калію йодиду — 2,0 г, гліцерину — 94,0 г.

І. Люголя р-н, р-н для зовнішнього застосування, ДП «Експериментальний завод медичних препаратів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України».

Люголя р-н, р-н для зовнішнього застосування, ЗАТ «Фармацевтична фабрика «Віола».

Люголя р-н, р-н для зовнішнього застосування, ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика» для ЗАТ «Фармацевтична фабрика» АР Крим.

Люголя р-н з гліцерином, р-н для зовнішнього застосування, АТ «Ефект».

Люголя р-н з гліцерином, р-н для зовнішнього застосування, ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика».

Люголя р-н з гліцерином, р-н для зовнішнього застосування, ВАТ «Фітофарм».

Люголя р-н з гліцерином, р-ндля зовнішнього застосування, Комунальне підприємство «Луганська обласна «Фармація», Фармацевтична фабрика.

Люголя р-н з гліцерином, р-ндля зовнішнього застосування, «Фармацевтична фабрика — підприємство обласної комунальної власності».

*Лізоцим + піридоксин (Lysozyme + pyridoxine)

ІІ. Лісобакт, табл. для смоктання, 1 табл. містить лізоциму хлориду — 20,0 мг, піридоксину гідрохлори-ду — 10,0 мг, «Bosnalijek d. d.», Боснія і Герцеговина.

*Ментол + олія рицинова + камфора + олія евкаліптова + нітрофурал (Mentol + oleum ricini + camphora + eucalyptus vitaminalis + nitrofural)

І. Камфомен, аерозоль по 30 г у балонах, 1 балон містить ментолу 0,06 г, олії рицинової рафінованої 0,61 г, олії камфорної 10 % для зовнішнього застосування 0,61 г, олії евкаліптової 0,61 г, нітрофура-лу (фурациліну) 0,002 г, АТ «Стома».

*Повідон-йод + алантоїн (Povidone-iodine + alanthoine)

ІІ. Йокс, р-н для полоскання ротової порожнини, 100 мл якого містять повідон-йоду — 8,6 г, алантоїну — 0,1 г; спрей, 100 мл якого містять повiдон-йоду — 8,5 г, алантоїну — 0,1 г, «IVAX Pharmaceuticals» s. r. o., Чеська Республіка

*Стрептоцид + норсульфазол + тимол + олія евкаліптова + олія м’яти перцевої (Streptocide + norsulphasol + timol + eucalyptus vitaminalis + mentha piperita)

30 мл аерозолю або спрею містять сульфаніламіду (стрептоцид розчинний) — 0,75 г, сульфатіазолу (норсульфазол натрію) — 0,75 г, тимолу — 0,015 г, олії евкаліптової — 0,015 г, олії м`яти перцевої — 0,015 г.

І. Інгаліпт, аерозоль для інгаляцій по 30 мл, ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Інгаліпт-Здоров’я, спрей для інгаляцій по 30 мл у балонах ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я»

Інгаліпт, аерозоль для інгаляцій по 30 мл у балонах, АТ «Стома».

Інгаліпт-КМ, спрей для інгаляцій по 30 мл у балонах, АТ «Стома».

*Хлорбутанол + камфора + ментол + олія евкаліптова (Chlorambutanol + camphora + menthole + eucalyptus vitaminalis)

1 балон містить: хлорбутанолу гемігідрату 0,1 г, камфори рацемічної 0,1 г, ментолу 0,1 г, олії евкаліптової 0,1 г.

І. Каметон, аерозоль по 30 г у балонах, АТ «Стома».

Каметон, аерозоль по 30 г у балонах, ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».

Каметон, аерозоль по 30 г у балонах, ТОВ «Мікрофарм».

*Хлоргексидін + аскорбінова кислота (Chlorhexidine + ascorbic acid)

І. Септалор, табл. для смоктання, 1 табл. містить хлоргексидину дигідрохлориду 5 мг, аскорбінової кислоти — 50 мг, ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика».

ІІ. Себідин, табл. для смоктання, 1 табл. містить хлоргексидину дигідрохлориду 5 мг, аскорбінової кислоти — 50 мг, «GlaxoSmithKline Pharmaceuticals» для «GlaxoSmithKline Export Ltd», Польща / Великобританія.

Себідин плюс, табл. для смоктання, 1 табл. містить хлоргексидину дигідрохлориду 5 мг, аскорбінової кислоти — 75 мг, «GlaxoSmithKline Pharmaceuticals» для «GlaxoSmithKline Export Ltd», Польща / Великобританія.

*Хлоргексидін + аскорбінова кислота + тетракаїн (Chlorhexidine + ascorbic acid + tetracaine)

ІІ. Анти-ангін, табл. для смоктання, 1 табл. містить хлоргексидину ацетату — 2,0 мг, тетракаїну гідрохлориду — 0,2 мг, аскорбінової кислоти — 50,0 мг, «Natur Product France», Франція.

*Хлоргексидін + лідокаїн + тиротрицин (Chlorhexidine + lidocaine + tirotricine)

ІІ. Трахісан, табл. для смоктання, 1 табл. містить тиротрицину — 0,5 мг; лідокаїну — 1,0 мг; хлоргексидину диглюконату — 1,0 мг, «Engelhard Arzneimittel GmbH & Co. KG».

http://www.provisor.com.ua/


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика