Логотип журнала "Провизор"
АМК продовжує розслідування на ринку ліків України
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют

АМК продовжує розслідування
на ринку ліків України

Антимонопольний комітет України продовжує розслідування на ринку ліків, повідомив виконуючий обов`язку голови АМК Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО сьогодні на брифінгу. Як передає кореспондент УНІАН, він зазначив, що питання щодо цін на ліки в Україні знаходиться на етапі розслідування. За його даними, АМК «проводить розслідування стосовно узгоджених дій суб`єктів у вигляді підвищення цін на ліки».

Поки що, за його даними, йдеться про обгрунтованість підвищення цін на зарубіжні ліки, кількість яких становить 80 % ринку ліків в Україні.

За словами О. МЕЛЬНИЧЕНКА, він не ставить під сумнів, що свій внесок у підвищення цін на ліки в Україні внесла ситуація з курсом гривні по відношенню до долара. У той же час, за його словами, валютна складова вартості ліків не мала привести до такого підвищення цін, яке відбулося на сьогодні.

О. МЕЛЬНИЧЕНКО зазначив, що АМК сьогодні досить ефективно співробітничає з 15 найбільшими постачальниками ліків на ринок в Україну.

За його словами, «ми звертаємося до постачальників, що вже сьогодні ціни на ліки мають бути економічно обгрунтовані і постачальники не повинні чекати кінця розслідування».

О. МЕЛЬНИЧЕНКО повідомив, що розслідування щодо ринку ліків має завершитися в квітні.

Як повідомлялося, в грудні 2008 року АМК залучив 7 оптових постачальників ліків як відповідачів у справі. Зокрема, ТОВ «БАДМ» (м. Дніпропетровськ), СП «Оптіма-фарм Лтд» (м. Київ), ТОВ ВВС-ЛТД (с. Хостів, Києво- Святошинський район), ЗАТ «Альба Україна» (м. Бориспіль), ТОВ «Вента» (м. Дніпропетровськ), ТОВ «Аптека «Біокон» (м. Київ), ТОВ «Інтерфарм» (м. Київ).

Попередній економічний аналіз обгрунтування підвищення цін на медикаменти, проведений АМК, показав відсутність об`єктивних причин для такого підвищення.

Після порушення АМК в жовтні 2008 року відповідної справи окремі гравці фармацевтичного ринку відреагували на вимоги і знизили ціни.

АМК досліджував динаміку цін на 18 лікарських засобів, що найбільш вживалися, що підтвердило наявність синхронної поведінки операторів ринку під час різкого підвищення цін на медикаменти. Зокрема, досліджувалися ціни на такі медикаменти як амізон, арбідол, афлубін, доларен, ессенциале, тарфіл, кетанов, корвалмент, но- шпа, сезам та ін.

У лютому Антимонопольний комітет України додатково залучив до справи про розслідування підвищення цін на медикаменти 8 компаній: ТОВ «Донфармхолдинг» (м. Донецьк), ТОВ «ФРА-М» (м. Донецьк), ТОВ «Фармако» (м. Київ), ТОВ «Фалбі» (м. Київ), ТОВ «Галафарм» (м. Київ), ТОВ «Інтерфарма-Київ» (м. Київ), ТОВ «Фіто-Лек» (м. Харків) і приватне торгови-посередницьке мале підприємство «Фірма «Едельвейс» (м. Львів).

http://www.health.unian.net

http://www.provisor.com.ua/


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика