Логотип журнала "Провизор"
Нове у законодавстві про державні закупівлі
Другие статьи из раздела: Комментарий юриста
Статья
№ 06'2009 Запровадження моделі медичного страхування: перспективи законодавчого регулювання
№ 20’2008 Що повинен знати і як має себе поводити керівник аптечної установи, якщо його хочуть перевірити представники ДСБЕЗ, УБОЗ, податкової міліції або податкової служби
№ 22’2007 Для погашення заборгованості за акцизний збір на спирт етиловий необхідно додатково 30 млн грн.
№ 20’2007 Рейдерство, або як проводиться захоплення підприємства
№ 16’2007 Новый закон о государственном контроле
№ 18’2005 Попытка № 360, или заметки на полях эпохального документа
№ 18’2005 Правовые проблемы реализации специальных пищевых продуктов и биологически активных добавок
№ 23’2000 Юридическая консультация
№ 21’2000 Юридическая консультация
№ 19’2000 Проблемы лицензирования предпринимательской деятельности в сфере оборота лекарственных средств

Нове у законодавстві про державні закупівлі

О. П. Печений, к. юр. н.

Верховна Рада України Законом від 20 березня 2008 р. № 150–VI визнала таким, що втратив чинність, Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», з усіма подальшими змінами і доповненнями.


Законопроект про скасування недосконалої та складної процедури державних закупівель було внесено народним депутатом, головою Верховної Ради України А. П. Яценюком з метою вирішення проблемних питань у сфері державних закупівель, створення умов для удосконалення діючого порядку проведення торгів (тендерів) за державні кошти; оптимізації здійснення тендерних процедур, полегшення застосування законодавчих норм на практиці, та стабілізації ситуації у цій сфері державних закупівель. Парламент доручив Кабінету Міністрів України затвердити Тимчасове положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти на основі тексту Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» в редакції, що діяла станом на 17 листопада 2004 р., за виключенням положень, які суперечать вимогам СОТ. При цьому проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, що розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюється вже на основі Тимчасового положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти. Крім того, Уряд повинен внести до Верховної Ради проект нового закону про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Виконуючи доручення Верховної Ради Кабінет Міністрів постановою від 28 березня 2008 р. № 274 затвердив Тимчасове положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Функції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань координації закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти покладено на Міністерство економіки України. При Мінекономіки створюється Консультативно-методологічна рада з питань державних закупівель, на яку покладається опрацювання матеріалів щодо розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю та матеріали щодо погодження застосування процедури торгів з обмеженою участю та процедури закупівлі в одного учасника, що надходять на розгляд уповноваженого органу, проведення аналізу цін на товари, роботи і послуги у сфері закупівель, надання рекомендації щодо прийняття відповідних рішень у порядку, встановленому уповноваженим органом, розроблення методики визначення суми збитків у разі недотримання замовником вимог законодавства під час здійснення закупівель, методики проведення розрахунку калькуляції цінової пропозиції.

Дію Тимчасового положення поширено також на державні, у тому числі казенні підприємства, установи та господарські товариства, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, їх дочірні підприємства, а також підприємства і господарські товариства, у статутному капіталі яких 50 та більше відсотків належать державним, у тому числі казенним підприємствам і господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків.

Передбачено, що замовники, які обслуговуються в органах Державного казначейства, подають під час здійснення оплати за договорами про закупівлю органам Державного казначейства звіт про результати проведення процедури закупівлі.

Тимчасове положення визначає механізм здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. Даним документом встановлені повноваження Міністерства економіки України як спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері координації державних закупівель; визначені умови здійснення закупівель, процедури їх проведення; вказані вимоги до договору закупівлі; встановлено порядок оскарження тендерних процедур; визначено органи, що здійснюють державний нагляд у сфері закупівель (Державна контрольно-ревізійна служба, Державне казначейство, Держкомстат, Антимонопольний комітет).

Тимчасове положення застосовується до всіх закупівель товарів, робіт і послуг, що повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) становить не менше ніж 100 тис. грн, а робіт — 300 тис. грн. Якщо вартість предмета закупівлі менше вказаної суми, законодавчі вимоги щодо державних закупівель не застосовуються.

Визначено перелік товарів, робіт та послуг, на закупівлю яких встановлений Тимчасовим положенням порядок не поширюється, зокрема послуги централізованого водопостачання, водовідведення, постачання теплової енергії та ін.

Новим документом передбачено, що закупівля може здійснюватися шляхом проведення:

  • відкритих торгів — основна процедура;
  • торгів з обмеженою участю;
  • двоступеневих торгів;
  • запиту цінових пропозицій (котирувань);
  • редукціону;
  • закупівлі в одного учасника.

Тимчасовим положенням визначено, що оголошення про заплановану закупівлю чи про проведення попередньої кваліфікації публікується безоплатно в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель», що видається уповноваженим органом, та безоплатно розміщується на веб-порталі з питань державних закупівель, створеному уповноваженим органом.

Доступ для користувачів до інформації, що розміщена на веб-порталі з питань державних закупівель, створеному уповноваженим органом, є безоплатним.

Уряд виділив Міністерству економіки України 2500 тис. грн для забезпечення видання інформаційного бюлетеня «Вісник державних закупівель», створення та функціонування веб-порталу з питань державних закупівель.

Тимчасове положення набуло чинності одночасно із Законом України від 20 березня 2008 р. № 150–VI «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти».

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика