Логотип журнала "Провизор"
Контроль реклами біологічноактивних домішок
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют

Контроль реклами біологічноактивних домішок

Сьогодні українським законодавством не передбачено ніяких обмежень для реклами біологічноактивних домішок (БАДів), які існують для реклами звичайних лікарських засобів (ЛЗ). Про це розповів в інтерв’ю телеканалу УТ-1 заступник голови Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Костянтин Леонідович Косяченко.

Він нагадав, що зараз реклама ЛЗ підпорядкована Закону про рекламу, де дозволяється рекламувати тільки безрецептурні препарати. «Що стосується реклами біологічно активних домішок і інших засобів, реклами яких досить багато на усіх телевізійних каналах, то, на жаль, сьогодні законодавством не передбачено таких обмежень, які існують для реклами лікарських засобів».

Заступник голови Державної служби зауважив, що відношення до реклами БАДів та ЛЗ зовсім різне. «Ринок ЛЗ досить зарегульований — це і ліцензування та реєстрація ЛЗ, проведення їх клінічних та доклінічних досліджень, ми намагаємося також контролювати рекламу… Що стосується БАДів, то якщо вони не є ЛЗ — процедура набагато простіша».

За словами фахівця, ця проблема існує не тільки в Україні, але й в інших країнах і в США, де БАДи вживаються дуже широко. К. Косяченко висловив впевненість у тому, що, на його власну думку, вживання БАДів (і так вважають лікарі в усьому світі), ефективне лише тоді, коли людина здорова, правильно харчується, живе в біологічно чистому місті. «І тоді БАДи можуть бути підтримуючою, профілактичною терапією, яка може застосовуватися, наприклад, для підтримання ваги, роботи серця, але вони можуть вплинути лише на здоровий організм. Тобто БАДи не лікують», — вважає К. Косяченко.

«Реклама БАДів в Україні переходить певні етичні норми, і складається враження, нібито БАДи лікують. Але це не так. Я знову хочу сказати — що для профілактики їх можна приймати, але не можна думати, що вони вилікують», — підкреслив заступник голови Державної служби лікарських засобів.

www.dslz.gov.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика