Логотип журнала "Провизор"
Контроль реклами біологічноактивних домішок

Контроль реклами біологічноактивних домішок

Сьогодні українським законодавством не передбачено ніяких обмежень для реклами біологічноактивних домішок (БАДів), які існують для реклами звичайних лікарських засобів (ЛЗ). Про це розповів в інтерв’ю телеканалу УТ-1 заступник голови Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Костянтин Леонідович Косяченко.

Він нагадав, що зараз реклама ЛЗ підпорядкована Закону про рекламу, де дозволяється рекламувати тільки безрецептурні препарати. «Що стосується реклами біологічно активних домішок і інших засобів, реклами яких досить багато на усіх телевізійних каналах, то, на жаль, сьогодні законодавством не передбачено таких обмежень, які існують для реклами лікарських засобів».

Заступник голови Державної служби зауважив, що відношення до реклами БАДів та ЛЗ зовсім різне. «Ринок ЛЗ досить зарегульований — це і ліцензування та реєстрація ЛЗ, проведення їх клінічних та доклінічних досліджень, ми намагаємося також контролювати рекламу… Що стосується БАДів, то якщо вони не є ЛЗ — процедура набагато простіша».

За словами фахівця, ця проблема існує не тільки в Україні, але й в інших країнах і в США, де БАДи вживаються дуже широко. К. Косяченко висловив впевненість у тому, що, на його власну думку, вживання БАДів (і так вважають лікарі в усьому світі), ефективне лише тоді, коли людина здорова, правильно харчується, живе в біологічно чистому місті. «І тоді БАДи можуть бути підтримуючою, профілактичною терапією, яка може застосовуватися, наприклад, для підтримання ваги, роботи серця, але вони можуть вплинути лише на здоровий організм. Тобто БАДи не лікують», — вважає К. Косяченко.

«Реклама БАДів в Україні переходить певні етичні норми, і складається враження, нібито БАДи лікують. Але це не так. Я знову хочу сказати — що для профілактики їх можна приймати, але не можна думати, що вони вилікують», — підкреслив заступник голови Державної служби лікарських засобів.

www.dslz.gov.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика