Логотип журнала "Провизор"
Президент Аптечної професійної асоціації України пропонує створити єдиний державний орган при МОЗ, що об'єднає функції Державної служби лікарських засобів та Інспекції контролю з якості
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют

Президент Аптечної професійної асоціації України пропонує створити єдиний державний орган при МОЗ, що об’єднає функції Державної служби лікарських засобів та Інспекції контролю з якості

Міністерство охорони здоров’я має створити єдиний державний орган, що відповідатиме як за контроль якості лікарських засобів, так і за дотримання ліцензійних умов виробниками та дистриб’юторами. Про це заявив президент Аптечної професійної асоціації України Пасічник Михайло Францевич на нараді в МОЗ, яка відбулася під головуванням Міністра охорони здоров’я Князевича Василя Михайловича.

«Підходи до державного контролю якості лікарських засобів — це головний чинник доступу товарів на ринок», — впевнений М. Пасічник. Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я, членом якої є Україна, вважає: відсутність відповідного лікарського законодавства та діючого регламентуючого органу по лікам може призвести до вільного обігу неякісної та фальсифікованої продукції. Окрім того, порушення правил поводження з лікарськими засобами та умов їх зберігання погіршують їх якість. Усі ці фактори мають серйозні наслідки для зберігання здоров’я.

Президент АПАУ вважає, що об’єднання функцій Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення та Інспекції контролю з якості лікарських засобів зробить процес державного контролю за якістю лікарських засобів більш прозорим. На його думку, оскільки Інспекція не є державним органом, то персонал цього органу, теоретично, може займатися бізнесовою діяльністю. З іншого боку, створення такого державного органу допоможе більш ефективному функціонуванню структур, які мають, на його думку, дещо суміжні права та обов’язки.

М. Пасічник повністю підтримав вступ України до СОТ. При цьому виступаючий підкреслив важливість адаптації українського законодавства до європейського. Президент АПАУ також підняв питання друку рецептів встановленої форми. Він зауважив, що проблема відсутності якісних рецептурних бланків заважає ефективній праці провізорів та фармацевтів, завдає незручності як лікарю, так і пацієнту. «Треба їх надрукувати, тому що крайнім стає в такій ситуації провізор», — вважає М. Пасічник.

http://www.dslz.gov.ua

Фармацевти сподіваються, що МОЗ України не робитиме різких кроків у регуляторній політиці фармацевтичної галузі

Генеральний директор ТОВ «Донфармхолдинг» Нестерчук Михайло Митрофанович сподівається, що новому керівництву Міністерства охорони здоров’я вистачить мудрості, щоб не робити різких кроків у регуляторній політиці фармацевтичної галузі. Про це він заявив на нараді в Міністерстві охорони здоров’я України «Фармацевтична галузь: вступ до СОТ та початок процесу приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС», яка відбулася за участю Міністра охорони здоров’я Князевича Василя Михайловича, інших представників Міністерства та чисельних фахівців фармацевтичної галузі.

«Фінансисти кажуть: «Фінанси люблять тишу», — підкреслив виступаючий. Він вважає, що зараз не потрібно робити ніяких революцій у фармацевтичній галузі. Достатньо лише довести до логічного завершення усе розпочате за останні п’ять років. «Створено Державну службу лікарських засобів, яка дозволить це зробити. Отже, треба і далі розвивати цей напрям, створюючи нормальні, прозорі, зрозумілі усім правила гри на фармацевтичному ринку», — підкреслив М. Нестерчук.

За словами гендиректора «Донфармхолдинг», Україна має величезний потенціал у фармацевтичній галузі, і тепер, після підписання протоколу вступу до Світової організації торгівлі має повне право вступити до Європейського Союзу. «Не хочу нікого образити, але ми заслуговуємо на це більше, ніж багато інших країн, які вже потрапили до ЄС. У всякому разі, що стосується фармацевтичної галузі», — запевнив виступаючий.

М. Нестерчук розповів, що при обговоренні питань кредитування банкіри зазвичай занепокоєні тим, на їх погляд, ризиком, який вони бачать у тому, що фармгалузь регулюється державою. «Але я вважаю, що ця галузь потребує обов’язкового регулювання державою, адже вона впливає на здоров’я та безпеку населення. І на перше місце виходить створення таких правил гри, які дозволять галузі рушити вперед», — сказав фахівець.

Він сподівається, що МОЗ створить такі правила гри, які усунуть, а не загострять протиріччя, існуючі між виробниками, аптекарями та дистриб’юторами фармацевтичної галузі. Але ці правила не повинні змінюватися з приходом нового керівництва. «На сьогодні інвестори завмерли в очікуванні того, що відбуватиметься в Україні», — зауважив М. Нестерчук. Виступаючий висловив впевненість, що інвестори тільки чекають слушного моменту, щоб вкласти гроші у розвиток фармацевтичної галузі, оскільки вітчизняний ринок є надзвичайно привабливим. А з прийняттям Закону про обов’язкове медичне страхування можна буде очікувати просто вибух притоку інвестицій в галузь, — впевнений генеральний директор «Донфармхолдинг».

http://www.dslz.gov.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика