Логотип журнала "Провизор"
В Державній службі лікарських засобів відбулося засідання робочої групи з питань етики у сфері обігу лікарських засобів
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют

В Державній службі лікарських засобів відбулося засідання робочої групи з питань етики у сфері обігу лікарських засобів

В Державній службі лікарських засобів і виробів медичного призначення відбулося засідання робочої групи, на якій було обговорено проект Правил належної промоції фармацевтичними компаніями фармацевтичних продуктів професіоналам охорони здоров’я.

Ці Правила розроблялися під егідою Державної служби за сприяння Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), Асоціації виробників інноваційних ліків (АПРАД), а також громадських професійних організацій України.

«Це — початок роботи над етичним кодексом фармацевтичного працівника. Ця частина регламентуватиме взаємодію фармацевтичної компанії з іншими професіоналами охорони здоров’я, тобто етику просування тих чи інших медичних засобів на фармацевтичний ринок України», — зауважив заступник голови Державної служби лікарських засобів Костянтин Леонідович Косяченко. За його словами, ці правила розроблені на базі європейських правил, і це засідання було передостаннім перед прийняттям цієї частини «Етичного кодексу».

Державна служба планує узагальнити запропоновані сьогодні зміни, й розіслати до понеділка остаточний варіант усім членам робочої групи, до якої входять представники громадських професійних організацій, Всеукраїнської ради захисту прав пацієнтів, Державного фармакологічного центру, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, інших громадських організацій.

«На наступному тижні ми визначимося з процедурою оприлюднення цього документу і прийняття цих Правил, — проінформував заступник голови Державної служби. — Ми проведемо також круглий стіл за участю усіх зацікавлених сторін, де плануємо ознайомити всіх з остаточним документом».

За результатами круглого столу та прийняття Правил планується створити раду з представників професійних громадських організацій, яка буде розглядати повідомлення про неетичну поведінку фармацевтичних компаній на ринку щодо реклами та інших способів просування своєї продукції. «Ми сподіваємося, що це дасть змогу звертатися до Міністерства охорони здоров’я, інших зацікавлених структур з метою усунення виявлених недоліків», – підкреслив К.Косяченко.

В Правилах детально прописано, що означає «недобросовісна реклама» у фармацевтичному секторі України, зокрема, обов’язково мають бути викладені побічні дії лікарського засобу. Згідно Правил, забороняється будь-яке заохочення виписування ліків. З метою запобігання корупційних проявів забороняється дарувати дорогі подарунки працівникам охорони здоров’я, чи відправляти їх або членів їхніх сімей у туристичні поїздки, тощо.

http://www.dslz.gov.ua

Проект Правил належної промоції фармацевтичними компаніями фармацевтичних продуктів професіоналам охорони здоров’ я. Читайте у юридичних аспектах фармації №1, 2008 р.


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика