Логотип журнала "Провизор"
В Державній службі лікарських засобів відбулося останнє громадське обговорення проекту змін до Ліцензійних умов
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют

В Державній службі лікарських засобів відбулося останнє громадське обговорення проекту змін до Ліцензійних умов

У приміщенні Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення (далі — Держслужба) відбулося останнє громадське обговорення змін, що пропонуються Держслужбою у Проекті від 07.11.2007 р. «Спільний наказ Держпідприємництва України та МОЗ України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами».

Як зауважила перший заступник голови Держслужби Інна Демченко, перший проект змін Ліцензійних умов був підготовлений ще у 2005 році. З цього часу він знаходився на обговоренні. Зауваження, зроблені з боку Держпідприємництва прийняті до проекту Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

За цей час неодноразово проходили громадські обговорення проекту Ліцензійних умов, зокрема, за участі керівників обласних комунальних підприємств «Фармація», представників громадських організацій, фармацевтичних асоціацій України. Частина пропозицій була врахована, частина — відкинута більшістю голосів.

Зауваження то тексту проекту, які вносилися представниками фармгалузі в ході останнього обговорення, не були суттєвими, і мали здебільшого редакційний характер. Було зазначено, що зміни, які пропонуються, стосуватимуться збільшення мінімальної площі аптечних складів, змін до регламенту санітарного стану та кваліфікації персоналу аптек, тощо.

Важливою зміною, яку необхідно внести до Ліцензійних умов, вважається заборона на торгівлю лікарськими засобами поштою та мережею Інтернет, заборона реалізації рецептурних лікарських засобів через кіоски і розташування структурних підрозділів в межах однієї області.

Повну підтримку представників фармацевтичного ринку знайшла пропозиція Держслужби закріпити норму, яка дозволить в разі зберігання сертифікатів якості в електронному вигляді зобов’язати ліцензіата пред’явити за вимогою його паперову копію у дводенний термін.

Перший заступник голови Держслужби підкреслила, що це — останній цикл зустрічей з представниками фармацевтичного ринку України, і після внесення до нього остаточних правок в найближчий понеділок, тобто 24 грудня 2007 року, проект змін до Ліцензійних умов буде переданий для узгодження до Держкомпідприємництва.

Наразі в Україні діють Ліцензійні умови, затверджені 12 січня 2001 р. Указом Держкомпідприємництва та Міністерства охорони здоров’я України, зареєстровані в Міністерстві юстиції 26 січня 2001 р. Останні зміни до Ліцензійних умов вносилися 7 липня того ж року. Таким чином, умови роботи оптової та роздрібної мережі не змінювалися вже більше шести років. Тому внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами є одним із найбільш актуальних питань фармацевтичної галузі України сьогодення.

В спільній зустрічі-обговоренні взяли участь перший заступник Голови Держслужби Інна Демченко, начальник відділу ліцензування управління реєстрації та ліцензування Державної служби лікарських засобів Світлана Зброжек, представники фармацевтичної громадськості, зокрема, керівники ТОП-10 найкрупніших фармацевтичних дистриб’юторів України та мереж аптек.

www.dslz.gov.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика