Логотип журнала "Провизор"
Аптечний заклад має гарантувати зберігання усіх якісних показників лікарського засобу
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют

Аптечний заклад має гарантувати зберігання усіх якісних показників лікарського засобу

Аптечний заклад має гарантувати зберігання усіх якісних показників лікарського засобу. Про це голова Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Олексій Соловйов заявив сьогодні в інтерв’ю Першому Діловому каналу.

О. Соловйов розповів телеглядачам, що під час усього шляху, який долає лікарський засіб від виробника, через оптового постачальника до аптечного закладу мають підтримуватися належні умови його зберігання, тобто вологість, температура, тощо.

В цьому році Державна служба лікарських засобів перевірила близько 500 суб’єктів господарювання, які працюють в фармацевтичній галузі. «Картина, на мій погляд, досить сумна, — зауважив голова Державної служби. — бо з цих 500 суб’єктів 70 % не забезпечують належним чином умови зберігання лікарських засобів».

Він додав, що 45 % з них не контролюють належним чином необхідну температуру та вологість, 27 % не мають вентиляції, біля 30 % аптечних закладів не відповідають санітарно-гігієнічним умовам, у 17 % було виявлено торгівлю неякісними ліками, або ліками, термін придатності яких вже минув.

Взагалі порушують правила відпуску лікарських засобів у 64 % аптечних закладів роздрібної ланки. При цьому у неналежному матеріально-технічному стані знаходиться 44 % суб’єктів господарювання.

Усі ці факти свідчать про те, що назріла необхідність у внесенні змін до діючих ліцензійних умов, вважає О. Соловйов. З цією метою Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення розробила та пропонує до обговорення зміни, які необхідно внести до діючих Ліцензійних умов, адже вони не вносилися з моменту їх прийняття у січні 2001 року.

Основним девізом при розробці змін до Ліцензійних умов є такий: «Аптека — це медичний заклад, а не магазин». Про це голова Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Олексій Соловйов заявив сьогодні в інтерв’ю Першому Діловому каналу.

Голова органу ліцензування нагадав, що наразі з’явилася гостра необхідність внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами».

Питання забезпечення населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення практично вирішено: в країні працює 24 тис. аптечних закладів. Тому зараз на перший план виходить питання підвищення якості надання послуги, вважає О. Соловйов.

З цією метою Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення розробила та пропонує до обговорення зміни, які необхідно внести до діючих Ліцензійних умов, адже вони не вносилися з моменту їх прийняття у січні 2001 року.

З проектом змін можна ознайомитися на сайті Державної служби лікарських засобів.

Нагадаємо, 30 листопада в приміщенні Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення відбулося обговорення змін до Ліцензійних умов між представниками Держслужби та представниками громадських організацій.

З проектом змін можна ознайомитися на сайті Державної служби лікарських засобів.

Нагадаємо, 30 листопада в приміщенні Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення відбулося обговорення змін до Ліцензійних умов між Державною службою лікарських засобів та представниками громадських організацій.

www.dslz.gov.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика