Логотип журнала "Провизор"
МОЗ затвердив перелік отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, за реалізацію яких введено кримінальну відповідальність
Другие статьи из раздела: Новости
Статья
№ 19`2014 Выбираем свой вид страхования
№ 14`2014 Хирургия и психология тоже!
№ 10`2014 Новый способ избавления от лишних килограммов: актуально перед летним сезоном
№ 15'2011 В Україні відзначили Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами
№ 15'2011 Реформа охорони здоров’я у фокусі Громадської ради при ДонОДА
№ 15'2011 Андрій Сердюк: «В Україні зберігається значний розрив між високим рівнем використання ядерних та радіаційних технологій та відсталим радіологічним контролем опромінення персоналу і населення»
№ 15'2011 Кабинет министров Украины утвердил перечень документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии
№ 15'2011 Віктор Янукович дав старт медичній реформі
№ 15'2011 Определение кодов товаров согласно УКТВЭД
№ 14'2011 Популярные лекарства скоро подешевеют

МОЗ затвердив перелік отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, за реалізацію яких введено кримінальну відповідальність

Питання запровадження кримінальної відповідальності за незаконну реалізацію отруйних та сильнодіючих лікарських засобів є актуальним питанням нормативно-правового забезпечення обігу лікарських засобів в Україні. Про це заявив начальник управління методологічного та організаційного забезпечення Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Косяченко К. Л. на конференції дистриб’юторів.

За його словами, до ст. 321 Кримінального кодексу України внесені зміни, які запроваджують кримінальну відповідальність за незаконну реалізацію отруйних та сильнодіючих лікарських засобів. На виконання цієї статті Міністерство охорони здоров’я України скасувало старий перелік, що містився у Наказі № 344 «Про затвердження переліків отруйних та сильнодіючих лікарських засобів», і ввів новий перелік своїм Наказом від 17.08.2007 р. № 490 «Про затвердження Переліків отруйних та сильнодіючих лікарських засобів».

Начальник управління методологічного та організаційного забезпечення підкреслив, що ці зміни — результат спільної роботи МВС, СБУ, МОЗ України та Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення. Він пояснив, що цим Наказом затверджується новий, скорочений перелік отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, щоб збільшити відповідальність за їхню незаконну реалізацію.

Костянтин Косяченко підкреслив, що МОЗ не тільки скасував старий перелік, але опікується запровадженням нового Наказу, з новим переліком отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, щоб повідомити про нього усіх суб’єктів господарювання.

Цей Наказ № 490 до того ж установлює, що до переліків, затверджених Наказом, входять усі торгівельні назви цих лікарських засобів та встановлює предметно-кількісний облік лікарських засобів в закладах охорони здоров’я та вперше — у виробників лікарських засобів. Останнє особливо підкреслив начальник управління методологічного та організаційного забезпечення Державної служби лікарських засобів К. Л. Косяченко.

Лікарські засоби внесені до переліку за МНН . Однак, з метою спрощення запровадження дії цього Наказу Державний Фармакологічний центр буде щоквартально вносити до переліку під торговими назвами щойно зареєстровані сильнодіючі та отруйні лікарські засоби, препарати.

www.dslz.gov.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика