Логотип журнала "Провизор"
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Другие статьи из раздела: Открытое письмо
Статья
№ 10'2010 Обращение о пожертвовании на возведение Храма Фармацевтов
№ 08'2010 Обращение о пожертвовании на возведение Храма Фармацевтов
№ 06'2010 Обращение о пожертвовании на возведение Храма Фармацевтов
№ 04'2010 За любовь
№ 03'2010 Обращение о пожертвовании на возведение Храма Фармацевтов
№ 17'2009 С Днем фармацевтического работника поздравляют своих коллег коллектив журнала "Провизор",Биофармы,компании -Heel,представительства Шовен Анкерфарм ГмбХ
№ 17'2009 С Днем фармацевтического работника поздравляют своих коллег коллектив журнала "Провизор",Биофармы,компании -Heel,представительства Шовен Анкерфарм ГмбХ
№ 11-12'2009 Відкритий лист Асоціації виробників інноваційних ліків
№ 09'2009 ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО Голові Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Кужель О.В.
№ 08'2009 ОТКРЫТОЕ ПИСЬМО

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Президенту України ЮЩЕНКУ В. А. 

Прем’єр-міністру України ЯНУКОВИЧУ В. Ф.

Секретарю РНБО України ПЛЮЩУ І.С. 

Генеральному прокурору України МЕДВЕДЬКУ О.І.

В.о. голови Служби безпеки України НАЛИВАЙЧЕНКУ В. О. 

Міністру внутрішніх справ України ЦУШКУ В. П.

Міністру охорони здоров’я України ГАЙДАЄВУ Ю. О.

Голові Федерації профспілок України ЮРКІНУ О. В. 

Засобам масової інформації

Шановні керівники держави!

Відкрите звернення Асоціації фармацевтичних виробників до органів державної влади, засобів масової інформації спричинене виникненням надзвичайної ситуації, що склалася у фармацевтичній галузі України, до речі, напередодні професійного свята — Дня фармацевтичного працівника, а також напередодні виборів до Верховної Ради України. Зокрема, це рейдерська атака на фармацевтичні підприємства, яка активно проводиться невідомими особами.

Основна мета діяльності Асоціації фармацевтичних виробників України — інтеграція зусиль фармацевтичних виробників на підвищення ефективності використання їх професійного, практичного та наукового потенціалу, а також матеріальних і фінансових ресурсів для вдосконалення фармацевтичного ринку України та якомога більшого задоволення потреб населення України безпечними, якісними та ефективними лікарськими засобами. Членами Асоціації є провідні найпотужніші вітчизняні фармацевтичні підприємства: ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ЗАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», Корпорація «Артеріум», ВАТ «Фармак», ТОВ «Фарма Старт», ВАТ «ІнтерХім».

Ці підприємства досягли значного науково-технічного прогресу і працюють за міжнародними стандартами, встановленими у Європейському Союзі, сертифіковані на відповідність виробництва стандартам ЄС та ВООЗ. Разом вказані підприємства виробляють близько 80 відсотків вітчизняних лікарських засобів. Чисельність працюючих на підприємствах — членах Асоціації — налічує понад 6 тисяч осіб, річні обсяги виробництва становлять майже 1,5 млрд грн, асортимент продукції нараховує понад 700 найменувань лікарських засобів. Вироблена продукція підприємства йде на експорт до країн СНД, Балтії, Східної Європи, Південно-Східної Азії, Африки тощо, що підтверджує конкурентоспроможність національної продукції на світових ринках. Тобто у разі здійснення зацікавленими особами брутального рейдерського замовлення в руках злочинців опиниться майже вся фармацевтична галузь України, що поставить під загрозу її власне існування, як важливого елементу національної безпеки держави, а відтак життя і здоров’я народу України.

Нещодавно фармацевтичні виробники України — члени асоціації — зазнали так званого рейдерського нападу і стали жертвами дій, спрямованих на дружнє поглинання підприємства, а саме: одержання особою чи групою осіб, які спільно діють, корпоративного контролю за підприємством усупереч волі та умов протидії адміністрації власника підприємства. При цьому мета таких нападів є зрозумілою і явно протиправною — створити підприємству максимальну кількість проблем, фінансово виснажити його, а потім відібрати це підприємство або його майно у власників і директорату.

Протягом останніх тижнів у рейдерській облозі опинився найбільший виробник лікарських засобів України ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». Відомо, що наступні в списку рейдерів — ЗАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ВАТ «Фармак» та Корпорація «Артеріум» («ВАТ «Київмедпрепарат» і АТВТ «Галичфарм»).

Конкретними кроками, спрямованими на захоплення ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» є незаконне вилучення у реєстратора Товариства (ЗАТ «Фармреєстр») частини найважливіших документів системи реєстру власників іменних цінних паперів товариства та подальше протиправне передання їх іншому реєстратору, здійснення посадовими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) всупереч закону. Дані документів системи реєстру містять конфіденційну інформацію, розголошення якої може призвести до непоправних негативних наслідків як для ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», так і для його акціонерів. Окрім того, протиправне внесення змін до системи реєстру може призвести до незаконної зміни легітимних органів управління та до захоплення всього товариства.

Зазначене незаконне вилучення та передання посадовими особами ДКЦПФР документів Товариства було обґрунтоване наявністю документів виконавчого провадження, відкритого наступного ж дня після вилучення на підставі рішення Соснівського районного суду м. Черкас від 17.11.2005 р. Брутальність злочинців виявилася в тому, що вказаної справи на сьогодні не існує та ніколи не існувало.

З моменту виявлення вищевказаних фактів представники ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» та ЗАТ «Фармреєстр» неодноразово зверталися до різних органів державної влади з вимогами, заявами та проханнями вжити заходів, спрямованих на унеможливлення виконання вимог сфальсифікованого документа, захист прав та інтересів акціонерів і притягнення винних до відповідальності. Однак конкретних заходів так і не було вжито.

Особливим цинізмом відзначилися дії окремих посадових осіб Генеральної прокуратури України. Так, в. о. начальника відділу захисту інтересів громадян та держави під час виконання судових рішень Генеральної прокуратури України Новіковою В. 1 серпня 2007 року було незаконно порушено кримінальну справу за фактом умисного невиконання службовими особами ЗАТ «Фармреєстр», ДКЦПФР рішення Соснівського районного суду м. Черкас від 17.11.2005 р. з переданням документів системи реєстру акціонерів ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» іншому реєстратору — ТОВ «Депозит», м. Дніпропетровськ. Тобто кримінальну справу було порушено за невиконання підробленого судового рішення!!!

Викладені вище обставини вказують на корумпованість, заангажованість та упередженість дій посадових осіб органів державної влади. Вважаємо, що подібні дії державних службовців, які стають інструментом у проведенні зацікавленими особами протиправних акцій з метою захоплення контролю над вітчизняними підприємствами, носять ознаки рейдерства та корупції, а також можуть призвести до значної дестабілізації фармацевтичного ринку в Україні, що у свою чергу негативно позначиться на досягненнях промисловості, виконанні бюджетних програм щодо забезпечення громадян України якісними та доступними лікарськими засобами, а також репутації України на міжнародному ринку.

Незаконні дії стосовно ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» на сьогодні вже призвели до дисбалансу операційного циклу, порушення гармонізації товарних та фінансових потоків, поставили під загрозу виконання низки вкрай важливих загальнодержавних соціальних програм, ініційованих Міністерством оборони України, зокрема, щодо боротьби з діабетом та туберкульозом.

Для атаки проти інших провідних вітчизняних виробників фармацевтичної продукції рейдери використовують інші, але при цьому не менш брудні схеми захоплення. Зокрема, стосовно ВАТ «Фармак», ЗАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» протягом останнього року ведеться цілеспрямована робота так званими інвестиційними компаніями щодо заволодіння акціями цих підприємств, котрі не лише намагаються отримати незаконним шляхом реєстр акціонерів, але й проводять тотальний збір інформації стосовно підприємства, у тому числі щодо керівників, менеджерів. Представники агресорів, примушуючи власників продати їм акції, у своїй діяльності використовують різноманітні методи, зокрема, шантаж та залякування (ТОВ «СфераІнвест», ТОВ «Інвестиційна компанія «Руфь», «Грінхілз інвестментс Лімітед», СП ТОВ «Драгон Капітал»).

Відомі спроби органів державної контрольно-ревізійної служби незаконно одержати від ВАТ «ІнтерХім» дані реєстру цінних паперів щодо повного складу співвласників із зазначенням розміру їхніх часток є незаконним втручанням у господарську діяльність підприємства та містять ознаки використання відомостей, які становлять комерційну таємницю.

Члени Асоціації висловлюють своє глибоке занепокоєння та стурбованість ситуацією, що склалася навколо найбільших вітчизняних виробників лікарських засобів. Становище ускладнюється появою сфальсифікованих рішень судів, документів виконавчого провадження, бездіяльністю державних органів на протиправні дії посадових осіб ДКЦПФР і Державної виконавчої служби України, Генеральної прокуратури України в отриманні, протиправному використанні конфіденційної інформації, а також прикритті злочинних діянь рейдерів.

Усі перелічені дії з протиправного поглинання та захоплення вітчизняних фармацевтичних підприємств зумовили гостру необхідність дати відсіч за допомогою державно-правових механізмів. Асоціація фармацевтичних виробників України зверталась офіційним листом № 157 від 01.08.2007 р. до першого віце-прем’єр-міністра України, Міністра фінансів України, голови Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню_ підприємств Азарова М. Я. з проханням особисто втрутитися й оперативно надати невідкладні розпорядження стосовно вивчення ситуації та припинення порушень прав ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», а також щодо вжиття заходів для захисту прав національних фармацевтичних виробників з метою створення сприятливого клімату для розвитку вітчизняної фармацевтичної галузі й задоволення потреб системи охорони здоров’я і населення необхідними, доступними, якісними та ефективними лікарськими засобами.

Однак станом на 30 серпня 2007 року ситуація не змінилася, а заходи державою не вживаються. Судові та правоохоронні органи продовжують виконувати рейдерське замовлення — цілеспрямоване захоплення вітчизняної фармацевтичної промисловості.

Звертаючись до керівників держави, покликаних народом захищати суверенітет України, її економічну та інформаційну безпеку, права і свободи людини і громадянина, ми, від імені Асоціації фармацевтичних виробників України, заявляємо рішучий протест проти рейдерського свавілля в Україні та просимо оперативно вжити належних заходів, щоб усі учасники ринку цінних паперів діяли відповідно до чинного законодавства та світових правил етичного ведення бізнесу.

Фармацевти сподіваються на захист прав вітчизняного виробника, однак, якщо державними органами не буде вжито жодних заходів щодо припинення рейдерського захоплення фармацевтичної галузі, ми залишаємо за собою право висловлювати свій протест у будь-яких законних формах з метою захисту наших підприємств, акціонерів та трудових колективів, у тому числі й у формі галузевого страйку з широким висвітленням ситуації в засобах масової інформації (як національних, так і зарубіжних).

Сподіваємося, що такий крок змусить керівників державних органів України звернути увагу на спроби брутального заволодіння найбільшими підприємствами вітчизняної фармацевтичної галузі.

Фармацевтичні підприємства — члени Асоціації фармацевтичних виробників — закликають інших фармацевтичних виробників України, оптових та роздрібних торгівців лікарськими засобами, а також усіх небайдужих підтримати протест проти рейдерського захоплення вітчизняних фармацевтичних підприємств та знищення фармацевтичної галузі України.

З повагою, президент Асоціації фармацевтичних виробників України П. І. Багрій

Члени Асоціації:

Генеральний директор ЗАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» Л. В. Беспалько

Генеральний директор ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» В. А. Загорій

Генеральний директор ВАТ «Фармак» Ф. І. Жебровська

Головний виконавчий директор корпорації «Артеріум» Д. В. Гарцилов

В.о. генерального директора ТОВ «Фарма Старт» Р. М. Приходько© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика